Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rise of the Tomb Raider - Syberia: Kompleks radziecki (cz. 2)

Opis przejścia: dostajemy się do starej huty, a następnie do opuszczonej kopalni.

Po powrocie z Gułagu znowu trafisz do Kompleksu radzieckiego. To znakomita okazja aby zaliczyć kilka misji pobocznych, poszukać znajdziek, odkryć niesplądrowane dotychczas grobowce oraz awansować Larę na wyższy poziom doświadczenia. Wszystkie te atrakcje opisano w osobnym rozdziale poradnika.

Chcąc posunąć fabułę do przodu, musisz udać się do huty na południowym wschodzie Kompleksu radzieckiego. Nie jest ona oznaczona jako osobna lokacja - stanowi część tego samego terenu. Wejście do niej rozpoznasz po posępnej bramie, na której wiszą trupy radzieckich żołnierzy. Na wewnętrznym dziedzińcu znajdziesz ognisko, przy którym możesz ulepszyć sprzęt oraz rozwinąć umiejętności Lary.

Aby dostać się dalej, musisz przenieść się na znacznie wyższe kondygnacje pobliskich budynków. Wymiń wagony pociągowe i podejdź do budynku po lewej - znajdziesz pod nim kilka skrzyń. Wespnij się po nich na dach budynku, a następnie skorzystaj z żółtej drabiny aby wejść jeszcze wyżej. Będąc na szczycie, odszukaj olinowaną przeszkodę naprzeciwko i zniszcz ją za pomocą strzał ze sznurami. Przeskocz na drugą stronę, po czym skręć w lewo.

Z pokoju możesz wyjść po żółtej drabinie, prowadzącej na wyższe piętro. Tam czeka cię spotkanie z czterema żołnierzami Trójcy - możesz się ich pozbyć, rzucając w nich stworzonym przez Larę koktajlem Mołotowa (dziewczyna automatycznie nauczy się je tworzyć, kiedy tylko wejdziesz na ten obszar). Gdy wrogowie zginą, wespnij się na drewnianą kładkę po lewej i wykorzystaj kolejną butelkę z płonącym płynem, aby podpalić białą płachtę naprzeciwko.

Wejdź do głównej sali w odkrytym właśnie budynku. Udaj się na przeciwległy skraj budynku i odszukaj wzrokiem zwisający drąg obwiązany sznurem. Wystrzel w niego strzałę z liną i rozbujaj się, aby przeskoczyć na kładkę naprzeciwko.

Przeskocz jeszcze dalej, przejdź po wąskiej kładce, po czym wskocz na następną. Gdy platforma opadnie, obróć się w prawo i wskocz na ścianę, aby przywrzeć do niej używając czekanów. Przejdź w lewo, a następnie wskocz do góry. Wejdź po schodach na czerwony silos i zlikwiduj żołnierza Trójcy, który tam stacjonuje.

Wskocz na drabinę w pokoju po lewej i wejdź po niej na górę, po czym podskocz na dwa kolejne parapety. Skręć w lewo i obejdź całą ścianę budynku, ostatecznie wchodząc na jego szczyt. Przejdź kilka kroków do przodu, po czym chwyć się linki i zjedź na następny budynek.

Stań nad przepaścią dzielącą dwa budynki i skorzystaj z łuku, aby stworzyć most linowy między tymi lokacjami. Przejdź na drugą stronę i przygotuj się na walkę z kilkoma przeciwnikami. Gdy się ich pozbędziesz, przeskocz przez kolejną przepaść i wespnij się na białą ścianę. Wejdź po schodkach na platformę obok, a następnie wejdź do góry wskakując tam po białej ścianie. Wskocz na dwa kolejne parapety, wchodząc jeszcze wyżej i skorzystaj z drabiny.

Stań na krawędzi przy ścianie, na której żółtą farbą wymalowano wielki napis. Skorzystaj z łuku aby strzelić w zwisający drąg owinięty sznurem i dostań się na drugą stronę przepaści. Gdy wejdziesz do pomieszczenia obok, wespnij się wyżej, a następnie zakręć w lewo i przejdź przez niewielką dziurę w ścianie.

Wyeliminuj wszystkich przeciwników w następnej sali, po czym skręć w prawo i użyj koktajlu Mołotowa aby wysadzić przeszkodę naprzeciwko. Pokonaj wrogów w kolejnym pomieszczeniu i przejdź przez nie, skręcając w lewo. Musisz cały czas przeć przed siebie, zabijając kolejnych żołnierzy, dopóki Lara nie wpadnie w zasadzkę.

Pułapka jest dość prosta - żołnierz na półpiętrze będzie ustawicznie rzucał w Larę ładunkami wybuchowymi, podczas gdy dwaj jego pomagierzy, wyposażeni w nieprzebijalne tarcze, będą próbowali zabić dziewczynę w walce wręcz. Aby wykaraskać się z tej sytuacji, obrzuć wszystkich przeciwników koktajlami Mołotowa i wyjdź z płonącego pokoju drzwiami naprzeciwko.

Wejdź po drabinie na szczyt budynku, a kiedy staniesz nad przepaścią, użyj strzał ze sznurami aby stworzyć most linowy. Zjedź po nim, a opuścisz Kompleks radziecki, dostając się do Opuszczonej kopalni, która jest następnym obszarem w grze.

Następnie: Rise of the Tomb Raider - Syberia: Opuszczona kopalnia

Powrót do spisu treści: Rise of the Tomb Raider - Poradnik, Solucja - opis przejścia i wszystkie sekrety

O autorze

Maciej Kozłowski

Contributor

Komentarze