Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 7 - Starożytne Monety: szalony poziom trudności

Gdzie można zdobyć 33 Starożytne Monety na najwyższym poziomie trudności.

Najwyższy poziom trudności, czyli szalony, charakteryzuje się między innymi tym, że jest tu do odnalezienia więcej monet. Zdecydowana większość z nich znajduje się w innych miejscach, niż miało to miejsce w przypadku Starożytnych Monet na łatwym i normalnym poziomie trudności.

Zdobycie wszystkich monet, na dwóch różnych od siebie poziomach trudności pozwoli ci na odblokowanie Osiągnięcia/Trofea Szalone pelikany. Potrzebne są do tego dwa podejścia do gry, gdzie monety zostaną zebrane podczas jednej kampanii: na poziomie łatwym/normalnym i szalonym.


Resident Evil 7 - Starożytne Monety na szalonym poziomie trudności dla osiągnięcia Szalone pelikany

Właśnie dlatego poniższe opisy i mapy przygotowaliśmy w chronologicznej kolejności, a nie z podziałem na dane lokacje. Trzymając się tej rozpiski zebranie do kolekcji wszystkich monet powinno zająć ci najmniej czasu. Będziesz pozbawiony problemu cofania się do wcześniejszych lokacji. Pamiętaj, że po dotarciu do niektórych miejsc nie będziesz już mógł cofnąć się do wcześniejszych.

1) Pierwszą Starożytną Monetę na szalonym poziomie trudności zdobywasz dokładnie w ten sam sposób, w jaki zdobywałeś pierwszą Starożytną Monetę na łatwym i normalnym poziomie trudności. Musisz więc uruchomić kasetę VHS, cofnąć się kilka kroków i podnieść z ziemi wytrych, którym otworzysz szufladę w kuchni. Nie zamykaj jej, aby Ethan w teraźniejszości mógł do niej zajrzeć i tym samym pozyskać przedmiot.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

2) W salonie Głównego domu na komodzie pod ścianą znajduje się niewielkie naczynie przypominające wazon. Zbadaj przedmiot i zajrzyj do środka, gdzie znajduje się moneta.

3) Tuż po walce z Jackiem w garażu, wejdź po znajdującej się tam drabinie i spójrz w lewo. Moneta znajduje się na półce metalowego regału.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

4) Po przejściu do Głównej sali skręć ostro w lewo. Za dużą szafą przy ścianie znajduje się niewielka komoda, w szufladzie której znajduje się kolejny przedmiot do kolekcji.

5) Na drugim piętrze, gdy wejdziesz na taras od strony północnej, zmierzaj nim do końca w lewą stronę, mijając Pokój rekreacyjny. Skręć w korytarz w lewo i spójrz za znajdującą się na podłodze ramę obrazu. Moneta leży za nią.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

6) Cofnij się na taras i wejdź do Pokoju rekreacyjnego, po czym skręć ostro w lewo. W rogu pomieszczenia znajdziesz wazon, dokładnie taki sam, jak w przypadku drugiej opisywanej monety. Raz jeszcze zbadaj przedmiot, gdyż w jego środku znajduje się Starożytna Moneta.

7) Moneta znajduje się w muszli klozetowej pomieszczenia Bawialnia. Pamiętaj, że do pomieszczenia dotrzesz dopiero po rozwiązaniu pierwszej łamigłówki z rzucanym cieniem, a więc po zdobyciu drewnianej figurki.

8) Nadszedł czas na zejście do piwnicy, która w grze nazwana jest jako Przetwórnia. Twój cel to Spalarnia. Moneta znajduje się w misce pod wózkiem ze zwłokami.

9) Na niższej półce niewielkiego regału znajdującego się w rogu korytarza. Prowadzi on do schodów na pierwszy poziom.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

10) W jednym z kartonowych pudełek na regale w wyższej części Prosektorium.

11) Po wyjściu z Głównej sali drzwiami z figurkami psów zejdź po schodkach i skręć ostro w lewo i przejdź kilka kroków. Tuż przy ziemi znajduje się osłonięte przez kawałek blachy wejście pod werandę. Odsłoń je, a na końcu niewielkiego korytarza znajdziesz kolejną monetę.

12) Następną monetę znajdziesz na tyłach Starego domu, a dokładniej w północno-wschodniej części, gdy wyjdziesz na kładkę i ostro skręcisz w lewo. Przedmiot leży w rogu tarasu.

13) Po wejściu do pomieszczenia z rzutnikiem, czyli Galerii, skręć ostro w prawo, gdzie w rogu pomieszczenia znajduje się niewielka komoda. Na jednym z jej poziomów odnajdziesz kolejną monetę.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

14) Po ukończeniu zagadki z cieniem i przedostaniu się na drugą stronę zniszczonego i podtopionego pomieszczenia, udaj się na jego drugi koniec, w kierunku różnego typu skrzyń. Moneta znajduje się na skraju załamanej podłogi, w samym rogu na najdłuższej desce.

15) Gdy już dotrzesz do pomieszczenia o nazwie Ołtarz, z drzwiami zablokowanymi przez zagadkę z latarniami, obróć się od wspomnianego przejścia. W rogu pomieszczenia znajduje się niewielki mebel, w którego szufladzie znajdziesz następny przedmiot do kolekcji.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

16) Zanim udasz się do niewielkiego domku na zachód od głównej części Starego domu, tuż po wyjściu z podziemnego przejścia obróć się i spójrz na niewielką skrzynkę umieszczoną na słupie. Znajduje się na niej moneta.

17) Po ciężkiej walce z Marguerite i odzyskaniu od niej lampy, przejdziesz przez kratę, która dosłownie rozpadnie się na twoich oczach. Po drugiej stronie znajduje się zielony stół, na którego szczycie jest kolejny przedmiot do kolekcji.

18) Dopiero w tej fazie gry powinieneś zyskać klucz wrony. Wracamy zatem do Głównego domu, a konkretnie na poziom 1P. Tam użyjesz zdobyty klucz, aby dostać się do pomieszczenia o nazwie Zaopatrzenie. Zaraz po wejściu do środka znajdziesz przed sobą monetę.

19) Po wejściu do Pokoju dziecięcego na poziomie 2P Głównego domu, wejdziesz po drabinie na poddasze. Obróć się i udaj się w sam róg pomieszczenia, gdzie znajduje się niewielki regał. Na jego górnej półce odnajdziesz następny przedmiot do zebrania.

20) Po dotarciu do Strefy testów, jeszcze przed odtworzeniem nagrania przygotowanego przez Lucasa, spójrz na stolik za telewizor. To kolejna moneta do twojej kolekcji. Pamiętaj, że w danej chwili znajdujesz się nie na pierwszym, ale drugim poziomie tej lokacji.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

21) W ciemnym zaułku korytarza, gdzie drogę blokuje regał z różnego typu gratami, moneta znajduje się na podłodze.

22) Po zdobyciu poprzedniego przedmiotu podążaj tym samym korytarzem. Na jego końcu znajduje się pomieszczenie z lewej strony. Nie skręcaj tam, a zwróć uwagę na obszar na podłodze pod załamanymi schodami. To kolejna moneta do twoich zbiorów.

23) Tuż przed dotarciem do głównego pomieszczenia stodoły wejdź do pomieszczenia z prawej strony, jednak uważaj, gdyż znajdują się tam wybuchowe pułapki. Monetę znajdziesz w szufladzie zielonego stołu.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

24) Po przejściu obok zwęglonych zwłok i trafieniu przez kolejne drzwi, wystarczy, że zwrócisz uwagę na półki na ścianie tuż przed tobą.

25) Jest to pierwsza Starożytna Moneta, którą zdobędziesz na Wraku statku. W dolnej pralce po lewej stronie. Jest to pomieszczenia Pralnia i znajduje się na pierwszym piętrze.

26) Z kolei znajdując się na najwyższym piętrze wspomnianego wraku musisz udać się na klatkę schodową, która na dole będzie zablokowana przez skrzynie ze zbiornikami. Obok nich, na podłodze znajduje się kolejne moneta.

27) Po dostaniu się na drugie piętro poprzez windę, skręć w prawo, gdzie miniesz drzwi do bezpiecznego pokoju z lewej strony. Na stoliku nieco dalej, po prawej stronie, znajdziesz następny przedmiot do kolekcji.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

28) Gdy pozyskasz poprzednią monetę, idź dalej tym samym korytarzem, a po skręceniu w prawo przejdź jeszcze kilkanaście kroków. Po prawej stronie znajdują się podwójne, drewniane drzwi. Wejdź nimi do pomieszczenia o nazwie Jadalnia. Skręć w prawo do Pokoju socjalnego, w którego rogu znajduje się mobilny regał. Na jednej z jego półek odnajdziesz wazon, a w nim następną monetę.

29) Po przejściu przez Sterownię na trzecim piętrze wraku podążaj na koniec korytarza z ogromną dziurą w ścianie. Na końcu po prawej stronie, na części balustrady, znajdziesz kolejny przedmiot.


Spis treści: Resident Evil 7 - Poradnik, Solucja

Zobacz też:

- Resident Evil 7 - Starożytne Monety: łatwy i normalny poziom trudności

- Resident Evil 7 - Figurki pana Wszędobylskiego

- Resident Evil 7 - akta, notatki, dzienniki


30) W końcowej części etapu na statku, po dostaniu się na poziom -2P, możesz zauważyć trzydziestą monetę na podłodze w rogu jednego z korytarzy.

31) Tę monetę zdobędziesz w identyczny sposób, jak w przypadku odpowiednika starożytnej. Do otwarcia skrzynki znajdującej się na ścianie w korytarzu będziesz musiał użyć kwasu.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.

32) Niedługo po przejęciu kontroli nad Ethanem, pozostając na statku, możesz trafić do pomieszczenia z niemałym bałaganem. Skręć tam lekko w prawo, a na zielonym, zniszczonym stole, tuż za kaskiem i pudełkiem odnajdziesz przedostatnią monetę.

33) Gdy wydostaniesz się na bagna, przemierzając je zwróć uwagę na jeden z krzaczków po prawej stronie. Znajduje się przy nim ostatnia Starożytna Moneta.

Komentarze