Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - jak zwiększyć wielkość ekwipunku

Torby sposobem na zwiększenie liczby noszonych przedmiotów.

W Resident Evil 2 możemy z początku przenosić jedynie osiem przedmiotów, w tym między innymi broń i amunicję. Istnieje jednak możliwość podniesienia tego limitu poprzez zbieranie specjalnych toreb (1).

Przedmioty te znajdują się w różnych miejscach odwiedzanych lokacji. Zdarza się, że można je znaleźć na wierzchu, jednak częściej wymagane jest rozwiązanie na przykład jakiejś zagadki, dzięki której będziemy mogli zdobyć torbę na biodra.

Po zdobyciu i podniesieniu torby ilość wolnych miejsc (tak zwanych slotów) w naszym ekwipunku automatycznie wzrośnie o dwa (2). Warto zatem poświęcić nieco czasu na eksplorację i odnajdywanie toreb, ponieważ możemy w ten sposób znacznie zwiększyć pojemność inwentarza.

Warto też przypomnieć, że jeśli cierpimy na brak miejsca w ekwipunku, to możemy niepotrzebne obecnie przedmioty przechowywać w specjalnych skrzyniach, które spotykamy na naszej drodze.

Inną możliwością jest łączenie niektórych przedmiotów - na przykład amunicji lub tworzenie specjalnych mieszanek z ziół. Najgorszą opcją jest wyrzucenie przedmiotu z ekwipunku. Jeśli to uczynimy, to taką rzecz utracimy na zawsze. Na szczęście nie da się w ten sposób pozbyć ważnych przedmiotów fabularnych.Gdzie znajdują się torby? Jeśli chodzi o komisariat policji, to można je znaleźć między innymi w sejfie w zachodnim biurze (1F) - kombinacja do sejfu: 9 w lewo, 15 w prawo, 7 w lewo czy w pomieszczeniu na trzecim piętrze (3F) na szafce naprzeciwko ładunku C4 założonego na kraty.

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze