Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Resident Evil 2 - deski, jak barykadować okna

Sposoby na blokowanie okien przed zombie.

Resident Evil 2 jest w dużej mierze oparty na eksploracji pomieszczeń. W trakcie przemierzania kolejnych miejsc szybko zorientujesz się, że w wielu przypadkach pojawiają się okna, przez które do środka mogą wchodzić zombie.

Na takie miejsca trafisz przede wszystkim na różnego rodzaju korytarzach czy w holach. O ile pojedynczy zombie w rzadko odwiedzanej lokacji raczej nie stanowi problemu, o tyle napotykanie ich w miejscach, gdzie robi się gorąco, może zadecydować o życiu lub śmierci bohatera.

Dlatego podchodząc do otwartych lub niezabarykadowanych okien zawsze zachowuj ostrożność i bądź przygotowany na użycie broni. Istnieje jednak możliwość ograniczenia tego problemu poprzez zabezpieczenie takiego okna.

W jaki sposób zabarykadować otwarte okno? Najpierw należy w inwentarzu posiadać przynajmniej jedną deskę. Znajdziesz je w różnych miejscach w świecie gry. Są to drewniane deski pokryte żółtą taśmą, przez co stosunkowo łatwo je wypatrzyć.

Po podniesieniu deski wystarczy podejść do otwartego okna (1), wejść z nim w interakcję i z menu, które się pojawi, wybrać opcję użyj (2). Dzięki temu bohater po chwili zablokuje przejście dla innych zombie.Warto korzystać z desek w miejscach, gdzie pojawia się sporo wrogów oraz do których często wracamy. W ten sposób zapewnimy sobie nie tylko spokój przy eksploracji, ale również możemy zaoszczędzić środki medyczne i amunicję.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami.

Komentarze