Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Online w Polsce bez pokera - ze względu na prawo

Blokada w kilku krajach.

Niedawno Red Dead Online opuściło fazę beta i otrzymało dużą aktualizację, która dodała między innymi możliwość rozegrania partii pokera za wirtualne pieniądze. Okazuje się, że aktywność nie jest dostępna dla polskich graczy.

Stoły pozwalające spróbować swoich sił w grze karcianej umieszczono w pięciu rożnych lokacjach. Użytkownicy z Polski odkryli jednak, że przy podejściu do jednego ze stanowisk na ekranie nie wyświetla się opcja dołączenia do zabawy.

To nie wszystko, ponieważ na mapie brakuje ikony symbolizującej poker. Natomiast, gdy gracze z zagranicy próbują zaprosić Polaków do wspólnej partii, ci drudzy otrzymują komunikat, że aktywność nie jest dostępna w ich kraju.

Poker to jedna z nowych aktywności w Red Dead Online

Podobny problem mają jednak także osoby z innych państw, w tym Czech, Izraela, Argentyny, Kostaryki, Kuwejtu, Islandii i Luksemburga. Produkcja nakłada blokadę na podstawie numeru IP, z którego logują się użytkownicy.

Nie jest jasne, dlaczego aktywność nie jest dostępna w wymienionych krajach. Niewykluczone, że powodem są lokalne przepisy - przykładowo w Polsce prawo zakazuje rozgrywania partii w internetowego pokera.

Polacy i mieszkańcy kilku innych krajów nie pograją w pokera

Oczywiście graczom nie podoba się sytuacja, a niezadowolenie wyrażają między innymi na forum Reddit. Niektórzy mają jednak nadzieję, że blokada jest jedynie błędem i wkrótce pojawi się możliwość spróbowania sił w grze karcianej.

Źródło: Grynieznane, Reddit

Najważniejsze informacje o Red Dead Redemption 2:

Wszystkie informacje o RDR 2.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze