Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Red Dead Online - początek i cenne wskazówki na start

Zaczynamy przygodę w trybie online Red Dead Redemption 2.

Choć wielu graczy podejrzewało, że Red Dead Online będzie przypominać GTA Online, początek przygody na wirtualnym Dzikim Zachodzie jest znacznie bardziej filmowy i wypełniony fabułą niż w w komponencie sieciowym poprzedniej gry studia Rockstar.

Sprawia to, że nie możemy przejść natychmiast do rozgrywki swobodnej, czyli zwiedzania świata u boku innych graczy. Należy najpierw ukończyć sekwencję początkową, która służy jako wprowadzenie i uczy podstawowych zasad wariantu wieloosobowego.

Z tego poradnika dowiesz się, jak zacząć przygodę w Red Dead Online oraz jak rozstawić obóz, zdobyć szczotkę dla konia i przypisać pierwszą Kartę umiejętności.

Red Dead Online - początek

Pierwsza godzina w Red Dead Online to sekwencja początkowa, stworzona po to, aby zapoznać gracza z fabułą i umożliwić mu stworzenie własnej postaci. Jest też kilka misji i rozstawianie obozu.

Stwórz postać

Pierwszą rzeczą, jaką zrobisz w RDO jest stworzenie bohatera, którym pokierujesz podczas swojej przygody. Możesz wybrać jeden z przygotowanych przez twórców wariantów, wygenerować losową postać albo dopieścić detale po swojemu. Radzimy wybrać ostatnią opcję - najbardziej satysfakcjonującą.

Wybierz Punkty Atrybutów

Kolejnym zadaniem jest przydzielenie Punktów w zakładce Atrybuty. Do rozdysponowania masz dwa punkty. Możesz je zainwestować w zdrowie, wytrzymałość albo Zabójczą Precyzję. Zależy to od twoich preferencji - wolisz być bardziej odporny czy może masz zamiar często korzystać ze specjalnego trybu strzelania?

Dosiądź konia i podążaj za Horley'em

Po przerywniku filmowym, dosiądź wierzchowca i jedź za Horley'em do obozu. System jazdy działa dokładnie tak samo, jak w trybie single player, więc po prostu zwracaj uwagę na energię konia.

Wybierz ubiór dla postaci

Kiedy dojedziesz do obozu Horley'a, będziesz mógł wybrać strój dla kierowanego przez ciebie bohatera. Twórcy przygotowali dużą liczbę ubrań, więc nie spiesz się i przejrzyj wszystkie możliwości.

W tym momencie nie możesz jeszcze odebrać bonusowych strojów (o ile takie masz), ale ubiór można potem zmieniać w dowolnej chwili.

Rozstaw swój obóz

W Red Dead Online masz swój własny obóz. Możesz w nim gotować, tworzyć przedmioty, zmieniać stroje i odnawiać rdzenie, odpoczywając. Na początku przygody możesz rozstawić się tylko w Great Plains (nazwa obozu to Bayou Nwa), ale potem będziesz mógł przenieść obóz za niewielką opłatą.

Udaj się na pocztę i odbierz katalog

Twoim kolejnym zadaniem jest udanie się na pocztę. Kiedy dojedziesz na miejsce, porozmawiaj z Clerkiem. Mężczyzna zleci ci zadanie wyeliminowania gangu, a przy okazji wręczy ci katalog, który działa w RDO jak przenośny sklep. To tam możesz kupić wszystkie przydatne przedmioty: począwszy od broni, przez konie, aż po ubrania.

Znajdź kryjówkę gangu w Tall Trees

W tej części zadania powinieneś udać się do zaznaczonego na mapie obszaru, by znaleźć gang. Dokładną lokalizację zaznaczyliśmy na mapie. Zabij wszystkich członków grupy, a czeka cię decyzja odnośnie przywódcy.

Zabij przywódcę lub oszczędź go

To pierwszy dylemat moralny w Red Dead Online. Możesz zabić bandytę lub go wypuścić, zgodnie ze swoim sumieniem. Pamiętaj jednak, że w przypadku zabójstwa stracisz nieco honoru - i analogicznie, okazując łaskę, zyskasz honor.

Weź mapę i zlokalizuj skarb

Przywódca gangu wręczy ci mapę. Przeczytaj ją, a potem udaj się do zaznaczonego przez grę miejsca. Tam znajdziesz skrzynię, którą musisz otworzyć.

Użyj pierwszej Karty umiejętności

W skrzyni znajdziesz voucher, który możesz wymienić na Kartę umiejętności. Aby to zrobić, otwórz menu broni za pomocą L1/LB, a potem naciśnij trójkąt/Y. Stąd możesz przypisać perk dla systemu Zabójczej Precyzji.

Do wyboru masz trzy rodzaje: pierwszy leczy podczas korzystania z systemu, drugi umożliwia stawianie znaczników, a trzeci zwiększa obrażenia zadawane przez drużynę.

Porozmawiaj z Clayem Daviesem i ukończ zadanie Honor koniokradów

Pozostało już tylko zakończenie misji. Musisz ukraść konia i dostarczyć go Claya. Koń, którego zabierzesz, stanie się twoim osobistym wierzchowcem, więc wybierz takiego, który ci się podoba.

Kiedy dojedziesz na miejsce, aktywujesz krótki przerywnik filmowy. Po jego zakończeniu możesz już swobodnie eksplorować świat Red Dead Online.

Jak wejść do Trybu Swobodnego

Aby móc bez przeszkód eksplorować świat w trybie multiplayer, musisz najpierw ukończyć sekwencję wprowadzającą, opisaną powyżej. Powinno ci to zająć około godziny.

Jeśli chcesz przenieść się do konkretnej lokacji, wejdź do menu pauzy i przejdź do sekcji „Online”. Możesz wtedy wybrać region, w którym chcesz się odrodzić. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby kontynuować podróż od miejsca, w którym ostatnio przerwałeś.

Jak zdobyć szczotkę dla konia

Na początku swojej przygody w Red Dead Online nie będziesz miał szczotki dla konia. Musisz ją sobie kupić, jeżeli nie chcesz, by twój rumak był brudny. Poza tym, czyszcząc zwierzę, szybciej rozwiniesz więź z koniem, co odblokuje nowe możliwości.

Aby kupić szczotkę, otwórz katalog, przytrzymując lewą strzałkę na d-padzie. Przejdź do sekcji Konie i rząd, a następnie Pielęgnacja konia, gdzie znajdziesz narzędzie. Na szczęście przedmiot nie jest drogi, i kosztuje tylko 3,50 dol.


O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze