Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PUBG - pustynna mapa Miramar: gdzie znaleźć broń i pojazdy

Najważniejsze obszary.

Jeszcze do niedawna w PlayerUnknown's Battlegrounds przez kilka miesięcy bez przerwy skakaliśmy tylko nad wyspą Erangel - jedyną mapą dostępną do grudnia 2017 roku. Choć lokacja jest wielka, więc powtarzalność nie była wcale bardzo bolesna i odczuwalna, to jednak doczekaliśmy się w końcu drugiej mapy.

Pustynny obszar to Miramar. Obecnie dostępny jest wyłącznie na PC - posiadacze wersji na Xbox One muszą jeszcze trochę poczekać. Dla pozostałych graczy przygotowaliśmy jednak zbiór najważniejszych informacji o nowej mapie, łącznie z opisem istotnych miejsc, a także wskazaniem, gdzie najlepiej szukać uzbrojenia oraz pojazdów.


PUBG Miramar: mapa i ogólne informacje

Nowa lokacja to zupełnie inne środowisko niż Erangel. Wyspa przyzwyczaiła nas do widoków charakterystycznych dla umiarkowanych stref klimatycznych - mamy tam lasy, zieloną trawę, jest też rzeka. Tak mogłyby wyglądać nawet tereny gdzieś w Polsce.

Miramar wprowadza natomiast tereny pustynne. Nie jest to jednak pustynia w stylu Sahary. Całość jest raczej wzorowana na Arizonie czy Meksyku, co jest nawet odzwierciedlone w architekturze.

Najważniejsze elementy odróżniające nową mapę od pierwszej to fakt, że Miramar morze otacza tylko z dwóch stron, a także inna rzeźba terenu. Pustynna mapa jest o wiele bardziej wyboista i nierówna, przez co jazda autem przez bezdroża wymaga dużej ostrożności.


PUBG Miramar: miasta, wioski, budynki - co, gdzie i jak

Mapa Miramar oferuje sporo budynków. To zarówno pojedyncze struktury, małe zgrupowania czy wioski i miasteczka. Nie zabrało też większych miast, dla fanów mocnych wrażeń - jak wiadomo, miasta zawsze przyciągają wielu graczy.

Wszystkie ważniejsze skupiska struktur posiadają konkretne nazwy. Te najbardziej istotne wymieniamy poniżej z krótkim opisem i poradami, podając przynajmniej jeden budynek, który warto w każdym mieście odwiedzić jak najszybciej.

Los Leones

To największe miasto na nowej mapie - znajduje się w południowo-wschodnim obszarze. Na terenie miasta dominują przede wszystkim różne sklepy, w tym sporo wielopiętrowych (choć nie są to żadne drapacze chmur). Są tu także porzucone place budowy - nieukończone, piętrowe struktury to często miejsca spawnu dobrej broni, a przy okazji dobra pozycja do zaczajenia się na innych. Przemierzając wnętrza sklepów pamiętaj, że mają zazwyczaj kilka wejść. Uważaj na tyły.

El Pozo

Miasto na zachodzie / północnym-zachodzie, z widocznymi (bardziej niż w innych miastach) inspiracjami miastami meksykańskimi. Głównie obiekty przemysłowe, w tym spora, opuszczona fabryka, gdzie można znaleźć broń i sporo innych przedmiotów - ale dosyć łatwo zostać tu przyłapanym przez innych. Będąc w piętrowych budynkach w okolicy warto mieć oko właśnie na fabrykę.

Monte Nuevo

Małe miasto na zachodzie, właściwie miasteczko. Najważniejszym elementem są tutaj dwa spore budynki przemysłowe, gdzie często znajdziemy przydatny loot. Te obiekty przyciągają graczy, więc należy zachować ostrożność - choć samo miasto nigdy nie jest priorytetowym celem dla większości.

Valle del Mar

Miasto na południowo-zachodnim wybrzeżu. Specyficzne, bo praktycznie każda droga do niego prowadząca znajduje się między sporymi wzgórzami - stanowiącymi potencjalne pozycje dla snajperów. Na południe z miasta wychodzi oczywiście most De Toro, czyli idealne miejsce do zasadzek. Okrąg gry niestety rzadko zamyka się w tych okolicach, dlatego nieczęsto można skorzystać z atrakcyjnej - pod względem potencjalnego zaskoczenia wroga - struktury otoczenia. Przedmiotów najlepiej szukać w szkole i kościele na wschodzie.

La Cobreria

La Cobrería leży na północnym-zachodzie i oferuje sporo budynków przemysłowych, pustych sklepów i warsztatów, które często skrywają sporo przedmiotów. Zawsze znajdzie się tutaj też jakiś pojazd do wykorzystania. Pobliski kemping to także miejsce, na które warto zwrócić uwagę.

San Martin

Miasto leżące praktycznie w centrum nowej mapy. Najważniejsze jest jednak miejsce leżące na wschód od tego miasta, czyli Hacienda del Patrón, gdzie często znajdziemy najlepsze rodzaje broni. Samo miasteczko jest natomiast odpowiednio różnorodne, by zaoferować okazje do różnych stylów rozgrywki. Jest tu pełno budynków, w których można się zabunkrować.

Chumacera

Ponownie - miasto głównie z wystrojem przemysłowym. Nie ma tu wielu piętrowych budynków, w których łatwo się schować, ale struktury pofabryczne to zawsze dobre miejsce do szukania porządnego ekwipunku. Podczas eksploracji trzeba jednak uważać na góry na południu - to świetne miejsce, by zaczaić się z bronią wyposażoną w lunetę i atakować graczy, którzy akurat przeszukują budynki w miasteczku. Jest więc ryzykownie, ale dzięki temu też... bardziej ekscytująco.

Pecado

Pecado jest jednym z mniejszych miasteczek, ale często znajdziemy tu dobrą broń - szczególnie kasyno i piętrowy hotel to budynki, które obowiązkowo należy przeszukać w pierwszej kolejności. Ewentualnie obserwować te właśnie budynki po zaczajeniu się na wzgórzu na północ od osady. To raczej miejsce dla tych, którym nie przeszkadza agresywna gra.


PUBG Miramar: broń i pojazdy - co nowego?

Przedmioty to klucz do zwycięstwa. Chodzi oczywiście o broń, ale ważne bywają też pojazdy. Nowa mapa oferuje połączenie znanych narzędzi, które wykorzystywaliśmy na wyspie, ale dodano też kilka, które są dostępne wyłącznie tutaj.

Pojazdy, które znajdziemy na mapie Miramar:

 • Buggy (2 miejsca)
 • Motocykl z przyczepką (3 miejsca)
 • Motocykl (2 miejsca)
 • Pickup (4 miejsca)
 • Van (6 miejsc)
 • Łódź (5 miejsc)
 • Skuter wodny (2 miejsca)
Tych pojazdów nie znajdziemy na innych mapach w PUBG

Lista broni do znalezienia na mapie Miramar:

 • Karabiny szturmowe i maszynowe: AKM, AUG A3, M16A4, M249, M416, Ots-14 Groza, SCAR-L, Tommy Gun
 • Pistolety maszynowe: Micro UZI, UMP9, Vector
 • Strzelby: S12K, S1897, S686, obrzyn
 • Karabiny snajperskie: AWM, Kar98, M24, Mini 14, Mk14 EBR, SKS, Winchester Model 1894
 • Pistolety i rewolwery: P18C, P1911, P92, R45
 • Kusza
 • Broń biała: łom, maczeta, patelnia, sierp
Broń, która dostępna jest tylko na Miramar

Interaktywna mapa Miramar - jak znaleźć pojazdy i najlepszy loot

Tak jak w przypadku mapy Erangel, serwis PUBGmap przygotował interaktywną wersję mapy Miramar. Jest szczególnie przydatna, jeżeli błyskawicznie chcemy sprawdzić, gdzie może znajdować się najbliższy pojazd. Zdobycie auta często może uratować nam skórę, choćby wtedy, gdy nie zdążymy na piechotę uciec przed zmniejszającą się strefą. Fioletowymi ikonami oznaczono też cztery miejsca, w których mamy szansę na znalezienie najlepszych broni w grze.

Warto zaznaczyć, że mapa ta będzie jeszcze dopracowywana - obecnie pokazuje głównie pojazdy, a więcej ikon związanych z przedmiotami i bronią pojawi się w przyszłości. Nie można też sprawdzić, jaki rodzaj pojazdu skrywa się pod ikonami na mapie.Miramar: najważniejsze porady

Podobnie jak w przypadku drugiej mapy, wszystko zależy od tego, jak wolisz grać. W zależności od preferencji możesz postawić na różne strategie. Przybliżamy najważniejsze taktyki i rozwiązania.

 • Pamiętaj, że otwierając spadochron wcześniej, możesz polecieć dalej - wbrew pozorom. Szybowanie przez dodatkowe kilkadziesiąt sekund często zabierze cię tam, gdzie musiałbyś dłużej biec na piechotę.
 • Jako gracz defensywny spróbuj lądować bliżej obrzeży mapy i znaleźć pojazd. Już za kierownicą wybierz miasteczko oddalone od białego okręgu - jest mała szansa, że kogoś tam spotkasz. Dzięki pojazdowi szybko wrócisz do okręgu, uciekając przed niebieską strefą.
 • Jako gracz ofensywny wybieraj miasta i skupiska budynków na linii lotu samolotu. Wylądowanie w takim miejscu to praktycznie gwarancja szybkiego spotkania obcych zawodników rywalizujących o dobrą broń, dostępną często w miastach.
 • Podczas wizyty w dużych miastach zawsze miej konkretny plan działania. Już z oddali wybierz wzrokiem konkretne budynki, do których chcesz się udać. Zamykaj za sobą drzwi po wejściu do struktur i stale nasłuchuj, czy ktoś nie kręci się w pobliżu.
 • Uważaj na wzgórza. Miramar to sporo pagórków, często po obu stronach szos. Snajperzy często wybierają takie miejsca, by strzelać do przejeżdżających czy przebiegających rywali.
O autorze
Komentarze