Skip to main content

Talibowie banują PUBG w Afganistanie, bo jest zbyt brutalne

Oberwie się też TikTokowi.

Afgańskie Ministerstwo Telekomunikacji ogłosiło w minioną sobotę, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy wprowadzi zakazy gry w PUBG oraz korzystania z TikToka.

Jak donosi agencja prasowa Khaama Press, zdaniem afgańskich oficjeli PlayerUnknown’s Battlegrounds jest „zbyt brutalne”, a TikTok „marnuje czas ludzi”. Obie aplikacje oskarżono też o „wprowadzanie w błąd młodszego pokolenia” oraz „promowanie niemoralności”. Stosowne przepisy przygotowano jeszcze w kwietniu tego roku, ale dopiero teraz zostały one dopracowane i przedstawione dostawcom usług telekomunikacyjnych.

Dostawcy muszą zablokować dostęp do TikToka w ciągu miesiąca, a do PUBG - w ciągu trzech miesięcy. Na razie nie wiadomo, jak rozwiążą oni kwestię korzystania przez Afgańczyków z VPN-ów, które pozwolą na obejście regionalnej blokady. Mobilna wersja PUBG cieszy się w Afganistanie sporą popularnością - szacuje się, że gra w nią około 100 tysięcy mieszkańców tego kraju.

Warto wspomnieć, że od odzyskania władzy w ubiegłym roku, Talibowie zablokowali ponad 23 miliony stron internetowych, które miały promować „niemoralne treści”. Niewykluczone też, że powstanie specjalna „patriotyczna” wersja PUBG przeznaczona na afgański rynek - podobna sytuacja miała już miejsce w Chinach.

Zobacz także