Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PlayerUnknown's Battlegrounds - poradnik i najlepsze porady

Jak grać w PUBG, początki, przydatne porady i wskazówki.

Witamy w poradniku i solucji do PlayerUnknown's Battllegrounds (popularny skrót gry to PUBG). W niniejszej publikacji znajdziesz kompletny poradnik, którego celem jest zapoznanie gracza z mechaniką rozgrywki oraz pomoc w przetrwaniu na polu walki. Przekażemy wam informacje, mające na celu wyjaśnienie podstaw rozgrywki, ale zaawansowani gracze także znajdą tutaj cenne wskazówki.

PlayerUnknowns's Battlegrounds (PUBG) to gra survivalowa z kategorii Battle Royal, której celem jest przetrwanie i eliminacja rywali. Twórcą gry jest tytułowy PlayerUnknown, czyli Brendan Green, twórca DayZ: Battle Royale czy H1Z1: King of the Kill.

Walkę o przetrwanie w PlayerUnknown's Battllegrounds rozpoczyna stu graczy. Uczestnicy zabawy zaczynają z niczym, dlatego szybko muszą zająć się poszukiwaniem broni i ekwipunku. Na początku dostępny teren jest otwarty i ogromny, lecz wkrótce zaczyna się zawężać, zmuszając pozostałych graczy do konfrontacji i finałowego rozstrzygnięcia - wygrywa ostatni przy życiu zawodnik lub drużyna.

Życzymy miłej zabawy!


Spis treści

Na poniższych stronach znajdziesz wytłumaczenie i pomoc dotyczącą wszystkich aspektów gry. Cenne wskazówki znajdą tutaj zarówno doświadczeni gracze, jak i stawiający w produkcji pierwsze kroki.


Wskazówki na start

- Wybór miejsca, w którym wylądujesz ma znaczenie. Na obrzeżach wyspy będzie mniej konkurentów, ale prędzej czy później będziesz musiał przemieścić się w głąb mapy. Natomiast wybierając centrum mapy jako miejsce do rozpoczęcia rywalizacji musisz liczyć się z tym, że już na starcie będziesz narażony na ataki przeciwnika.

- Podczas lotu na spadochronie rozglądaj się wokół siebie. Zanim wylądujesz, rozejrzyj się i odnotuj pozycje powstałych przeciwników - oczywiście, jeżeli takowi pojawią się na horyzoncie. Dobrze jest wiedzieć ilu rywali wylądowało w niedalekiej odległości od ciebie i gdzie dokładanie udali się w pierwszej kolejności. Wiedza ta ułatwi ci znacznie przeżycie w pierwszych chwilach rozgrywki.

- Podczas lotu na spadochronie staraj się wylądować, jak najbliżej wejścia do budynku. Pozwoli ci to, na zaoszczędzenie czasu potrzebnego do przebiegnięcia do budynku i w konsekwencji umożliwi na szybsze znalezienie broni i ekwipunku.

- Jeżeli pierwszą znalezioną bronią będzie broń do walki wręcz lub broń krótka - jak pistolet lub rewolwer - nie wybrzydzaj! Szczególnie na początku rozgrywki i taka broń może uratować ci życie. Jednak staraj się w kolejnych krokach odnaleźć lepsze uzbrojenie, gdyż przeciwnicy w tym czasie na pewno nie będą próżnować.

- Cały czas obserwuj mini mapę oraz mapę - głównie w celu kontroli zawężania się terenu. Podczas eksploracji budynków łatwo jest zapomnieć się i nie zauważyć momentu, gdy bezpieczny obszar zmniejszy się, a ty w krótkim czasie będziesz musiał przemierzyć duże odległości.

- Jeżeli będziesz znacznie oddalony od bezpiecznego obszaru, a niebieska granica zacznie się zbliżać w twoją stronę - poszukaj samochodu. Bieg do bezpiecznej strefy na nic się zda, gdyż niebieska linia jest szybsza od ciebie. Dlatego znalezienie samochodu może pomóc ci w wydostaniu się poza teren, w którym będziesz otrzymywać obrażenia.

- Wykonuj czynności wymagające wejścia do menu ekwipunku bądź mapy w ukryciu. Nie ma nic gorszego, niż śmierć w trakcie przeglądania ekwipunku. Dlatego, jeżeli chcesz się wyleczyć, zmienić broń lub sprawdzić szczegółowo mapę, znajdź bezpieczne miejsce, w którym przeciwnik łatwo cię nie odnajdzie. Ukucnij lub połóż się, mając za plecami ścianę, tak żebyś z większości stron był osłonięty.

- Uważaj na camperów - szczególnie wchodząc do budynków lub wkraczając do bezpiecznej strefy. Wielu graczy lubi zaczaić się wewnątrz domów lub innych budowli i tylko czeka, aż ktoś wejdzie, by strzelić do niczego nie spodziewającego się rywala.

- Nasłuchuj kroków, zbliżających się graczy. Dobre słuchawki pomogą ci w ocenie pozycji oraz odległości przeciwnika od miejsca, w którym aktualnie przybywasz. Pamiętaj, że inny gracz może także usłyszeć ciebie. Dlatego ukucnij lub połóż się i przemieszczaj się w trybie skradania, tak żeby przeciwnik nie wykrył twojej pozycji.

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze