Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

PUBG chce wywołać u graczy nostalgię. Powróci mapa z 2017 roku

Erangel Classic.

PUBG zamierza powrócić do 2017 roku, gdy żyło się prościej, a popularne battle royale przyciągnęło ponad 3 miliony graczy jednocześnie. Wraca bowiem pierwsza mapa - Erangel - razem z klasycznym balansem rozgrywki.

Erangel Classic zadebiutuje 14 maja, a w ramach aktualizacji 29.2. Powracająca miejscówka „została zaprojektowana, by wywołać uczucie nostalgii wśród graczy, którzy pamiętają te wczesne dni” - czytamy w opisie.

Popularna strzelanka nosi dzisiaj tytuł PUBG: Battlegrounds, lecz debiutowała w 2017 roku jako PlayerUnknown's Battlegrounds. Gatunek battle royale był wtedy jeszcze „dzikim zachodem”, a popularność gry szybko eksplodowała, choć najważniejsze elementy zapożyczano z H1Z1.

Pamiętacie te ławeczki?

Dość powiedzieć, że tytuł ustanowił wtedy rekord jednoczesnej liczby graczy na Steamie, na poziomie 3,257 miliona. Do dzisiaj żadna inna produkcja nawet nie zbliżyła się do takiego rezultatu. W późniejszych latach nie brakowało konkurencji, by wymienić Fortnite, Apex Legends i Warzone.

Dzisiaj PUBG: Battlegrounds nadal cieszy się ogromną popularnością, regularnie przyciągając ponad pół miliona graczy jednocześnie. Nie od dzisiaj pojawiają się jednak głosy, że „kiedyś to było”, więc klasyczne Erangel powinno przemówić do osób wyrażających takie opinie.

Tym bardziej, że twórcy idą o krok dalej i przywracają także część innych elementów rozgrywki z przeszłości. Mowa między innymi o słabszym odrzucie broni, stołach z bronią przed wejściem do samolotu, a nawet o elementach graficznych, takich jak mini-mapa.

Erangel Classic dostępne będzie w okresie od 14 do 28 maja na PC, a na konsolach w przedziale od 23 maja do 6 czerwca. Klasyczna wersja mapy zastąpi w tym czasie współczesne Erangel w trybie normalnego meczu.

Read this next