Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prognozy sprzedaży Cyberpunk 2077 mocno w dół

Analityk ocenia również wizerunek CD Projektu.
  • Znacznie obniżono szacunki dotyczące sprzedaży Cyberpunk 2077
  • „Odzyskanie zaufania graczy zajmie firmie wiele lat” - uważa branżowy analityk

Tomasz Rodak, analityk Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska, zrewidował prognozy na temat sprzedaży Cyberpunk 2077. Przewiduje, że gra znajdzie znacznie mniej nabywców niż sądzono.

W cytowanym przez PAP komunikacie ekspert twierdzi, że w ciągu roku od premiery produkcja rozejdzie się w liczbie 20 milionów egzemplarzy. Wcześniejsze szacunki zakładały, że w omawianym okresie tytuł osiągnie wynik na poziomie 35 milionów kopii, co oznacza spadek aż o 43 procent.

Cyberpunk 2077 krytykowany był zwłaszcza za błędy na PS4 i Xbox One

Mocno obniżono również prognozy długoterminowe - analityk przekonuje, że do 2024 roku Cyberpunk 2077 sprzeda się w 49 mln sztuk. To spadek o 31 procent względem poprzednich przewidywań, gdy uważano, że rezultat wyniesie 71 mln.

Oceniono również CD Projekt. Zdaniem eksperta, w ciągu kilku miesięcy spółka „z najbardziej uwielbianego studia na świecie, stała się najbardziej znienawidzonym”. Dodaje, że „odzyskanie zaufania graczy zajmie firmie wiele lat”.

Wśród powodów pogorszenia renomy wymienia się między innymi problemy z konsolową wersją Cyberpunk 2077 oraz kłopoty z komunikacją wewnątrz zespołu deweloperskiego. Analityk jest jednak pozytywnie nastawiony do przyszłości gry, która może zyskać na pojawieniu się kolejnej aktualizacji i powrocie do sklepu PS Store.

„Pomimo poważnych, lecz przejściowych problemów reputacyjnych CD Projekt dołożył właśnie drugą wielką franszyzę do swojego portfolio, a każda z nich przyciągnęła wielomilionową społeczność graczy, co jest wartością, której nie można lekceważyć” - zaznacza.

Twórcy Cyberpunk 2077 obecnie pracują nad kolejną aktualizacją oraz darmowymi DLC. W przyszłym tygodniu 30 marca - warszawska firma powinna ujawnić plan działania na najbliższe lata.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze