Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Premierowy zwiastun Rise of the Tomb Raider na PS4 pokazuje nowości

20 rocznica serii.

Posiadacze PS4 czekali długo, ale już w następny wtorek - 11 października - otrzymają kompletne wydanie Rise of the Tomb Raider. Jest też szereg nowości zmierzających również na inne platformy - część z nich prezentuje poniższy trailer.

Produkcja o pełnej nazwie Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration oferuje między innymi tryb kooperacji. Ten trafi na PC i Xbox One (z pominięciem X360) w ramach darmowej aktualizacji.

Coś tu nie pasuje

Maksymalnie dwóch graczy będzie mogło wspólnie eksplorować grobowce i walczyć z przeciwnikami. Wszystko to w ramach znanego już trybu Endurance, dostępnego dotychczas dla jednej osoby. Nadal będziemy musieli zatroszczyć się o dwa wskaźniki: głód i ciepło.

Nowe wydanie obejmuje również dwa inne DLC: fabularną eksplorację posiadłości w Blood Ties (także na PS VR) oraz jej obronę przed falami zombie, w Lara's Nightmare. Oba dodatki będą sprzedawane osobno, lecz trafią bez dodatkowych opłat do posiadaczy przepustek sezonowych.

Do gry zostanie dodany nowy - wyższy - poziom trudności oraz kostium i bronie inspirowane klasycznym Tomb Raider 3. Urozmaiceniem będzie również możliwość zmiany modelu bohaterki na dowolny z poprzednich odsłon cyklu - także tych najstarszych. Kilka z nich prezentuje trailer.

Rise of the Tomb Raider w wersji Xbox One i X360 debiutowało pierwotnie w listopadzie, zbierając pozytywne oceny. Wersja na komputery ukazała się w styczniu 2016 roku.

Po szkole przetrwania, jaką bohaterka przeszła w poprzedniej części na wyspie Yamatai, Lara podąża tropem ostatniego odkrycia jej zmarłego ojca. Tuż przed śmiercią Croft senior natrafił na trop ukrytego, mistycznego miasta Kitież.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze