Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Postapokaliptyczny supermarket. Twórcy Stalkera łączą siły z siecią sklepów spożywczych

Udanych zakupów, Stalkerze.
Źródło: facebook.com/silpo

Twórcy serii Stalker, studio GSC Game World weszło we współpracę z ukraińską siecią sklepów Silpo. Efektem tej kooperacji jest unikalny supermarket w klimatach postapokaliptycznej strzelanki.

Jak informuje serwis PC Gamer, sklep został otwarty wczoraj w Kijowie. Oprócz standardowych, popularnych produktów spożywczych, w ofercie znajdą się też unikalne towary inspirowane serią gier. Nietypowy supermarket miał zostać otwarty już na początku roku, jednak plany te pokrzyżowała inwazja Rosji na Ukrainę.

Odpowiedni wystrój budynku osiągnięto dzięki ozdobieniu ścian gołą cegłą i rdzawymi, metalowymi konstrukcjami w stylu industrialnym. Zdjęcia z wnętrza obiektu można zobaczyć poniżej.

Warto dodać, że sieć sklepów Silpo słynie z tego typu przedsięwzięć. Firma otwierała wcześniej lokale w klimatach anime, cyberpunku a nawet serii gier GTA. Przedstawiciel sieci ujawnił, że niestety projektu nie udało się zrealizować w całości: zabrakło między innymi rzeźb mutantów w sklepie. Zakhar Bocharov ze studia GSC Game World zapewnił, że sklep w wystroju Stalkera nie jest tylko tymczasową dekoracją, a pozostanie niezmieniony nawet po premierze gry.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime i majsterkowicz-samouk.

Komentarze