Skip to main content

Nowy trailer Stalker 2 potwierdza opóźnienie daty premiery

Jest też zmutowany piesek.

Krótki trailer strzelanki Stalker 2: Heart of Chornobyl potwierdza, że produkcja zaliczyła opóźnienie i nie ukaże się w tym roku, lecz dopiero w pierwszym kwartale następnego.

Wieści nie będą zapewne większym zaskoczeniem dla czujnych fanów, którzy takie same informacje wypatrzyli już w dokumencie, jaki odpowiedzialne za prace studio GSC Game World wystosowało dla prasy obecnej na targach Gamescom.

Ma „liście faktów” na temat gry napisano bowiem, że „Stalker 2: Heart of Chornobyl zadebiutuje na PC oraz Xbox Series X/S w pierwszym kwartale 2024 roku. Teraz otrzymujemy więc potwierdzenie tych doniesień, w formie wideo wzbogaconego o kilka nowych ujęć z rozgrywki.

„Zostałem zaatakowany podczas wykonywania zlecenia. Dostałem w głowę i gdy się obudziłem, została mi niemal tylko bielizna” - zapewnia nasz śmiałek w opisie założeń fabularnych, które przypominają nieco pierwszą odsłonę serii, gdzie też zaczynaliśmy od zera.

Następnie oglądamy szereg ujęć z rozgrywki, z naciskiem na przeróżne anomalie, na jakie natkniemy się w świecie gry. Są dobrze znane śrubki do badania otoczenia, modyfikowanie broni w locie, strzelanie do wiadra i atak zmutowanego pieska.

Nie znamy dokładnej daty premiery. Stalker 2: Heart of Chornobyl zmierza na PC oraz Xbox Series X/S, od dnia premiery gra dostępna będzie także w Game Passie, choć wyłączność dla konsoli Microsoftu wynosi podobno tylko trzy miesiące (a przynajmniej taki okres ujawnił konflikt sądowy Apple i Epic Games).

Read this next