Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

W siedzibie twórców Stalker 2 wybuchł pożar

Nikt nie ucierpiał.

Studio GSC Game World z całą pewnością nie zaliczy ostatnich lat do szczególnie szczęśliwych. W wyniku wojny w Ukrainie większość działalności przeniesiono do Pragi, później zmagano się z hakerami i wyciekami, a teraz pożar pochłonął dużą część czeskiego biura.

Nikomu nic się nie stało i ucierpiał na szczęście tylko sprzęt. Wieści jako pierwszy przekazał serwis Vortex, powołujący się na własne źródła. Pożar w wieżowcu przy ulicy Na Pankráci wywołała rzekomo awaria instalacji elektrycznej, a na miejsce przybyło pięć oddziałów straży pożarnej.

Doniesienia są sprzeczne, lecz mowa najwyraźniej o ewakuowaniu 20-30 osób. Nie zanotowano żadnych obrażeń, a straty oszacowano na 1,5 miliona koron (ok. 61,4 tys. euro). Nie brzmi to może szczególnie dotkliwie, ale do kompletnego remontu nadaje się podobno jedno z trzech pięter wynajmowanych przez GSC Game World.

Wczoraj wieczorem wieści potwierdzili przedstawiciele studia, w komunikacie wystosowanym na oficjalnym serwerze w aplikacji Discord. „To prawda” - napisał niejaki „Mol1t”. „Na szczęście nie ucierpiał żaden z pracowników. Pożar w naszym biurze w Pradze wybuchł w czwartek. Choć udało się go ugasić, jedno z pięter naszego biura wymaga teraz remontu”.

„Trwa śledztwo w poszukiwaniu dodatkowych informacji. Pragniemy z całego serca podziękować za wasze pytania i słowa wsparcia, jakie otrzymujemy” - dodał. „Żadna anomalia, nawet »Palnik«, nie powstrzyma nas przed dążeniem do celu. Radziliśmy sobie z większymi wyzwaniami. Wszystko jest w porządku”.

Brzmi więc całkiem optymistycznie. Vortex dodaje, że spalone piętro miało obejmować kluczową infrastrukturę z serwerami przechowującymi dane, ale nie jest obecnie jasne, czy sytuacja wpłynie na prace nad Stalker 2. Datę premiery produkcji opóźniono niedawno do przyszłego roku.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

S.T.A.L.K.E.R. 2

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze