Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stalker 2 żyje i ma się dobrze. Gra może zadebiutować jeszcze w tym roku

Informacje o premierze pojawiły się w niemieckich sklepach.

Fani czekający na Stalker 2: Heart of Chornobyl nie mają łatwego życia. Gra zaliczyła spore opóźnienie, a niektórzy zaczęli się martwić, czy do premiery w ogóle dojdzie. Na szczęście gra ma się dobrze i najwyraźniej zadebiutuje jeszcze w tym roku. | PLOTKA

Według informacji, jakie znajdziemy w niemieckim sklepie Plaion, gra zadebiutuje 1 grudnia tego roku. Ta sama data widnieje na stronach poświęconych wersjom na PC oraz Xbox Series X/S i możliwe, że nie jest to zastępczy termin, ponieważ w takim przypadku sklep jako datę premiery wpisuje zwykle 31 grudnia.

„Sklep Plaion/Koch Media Store podaje 1 grudnia 2023 roku jako datę premiery Stalker 2: Heart of Czarnobyl. Najprawdopodobniej jest to dokładna data, ponieważ inne tytuły z bez konkretnej daty premiery opisane są jako gry, które zadebiutują 31 grudnia. Wspomniane sklepy już wcześniej zdradzały daty premier, w tym Darksiders 2 na Nintendo Switch” - przekazał Andrew Marmo, były dziennikarz Wired i VGC.

To jeszcze nie wszystko - niemiecki sklep Amazon również zaktualizował datę premiery Stalker 2 - w tym przypadku również mowa o 1 grudnia tego roku. W połączeniu z zapowiedzią grywalnej wersji gry, którą sprawdzimy na stoisku Xbox podczas zbliżających się targów Gamescom w Kolonii, możemy założyć, że szanse na tegoroczną premierę stają się naprawdę wysokie.

Warto mieć na uwadze, że produkcja GSC Game World pierwotnie miała zadebiutować jeszcze w 2021 roku, jednak po drodze zaliczyła sporo problemów i opóźnień, a rosyjska inwazja na Ukrainę nie pomogła twórcom w przyspieszeniu prac. Mimo wszystko wiele wskazuje na to, że fani Stalkera w końcu doczekają się kontynuacji postapokaliptycznej przygody i stanie się to nieco szybciej, niż prawdopodobnie się spodziewali.

Read this next