Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Stalker 2 najwyraźniej zadebiutuje na początku przyszłego roku

Według oficjalnego dokumentu.

Deweloperzy ze studia GSC Game World pojawili się na targach Gamescom w niemieckiej Kolonii, przywożąc ze sobą demo wyczekiwanego Stalker 2. Jednocześnie wypuszczono nowy dokument dla prasy, w którym wskazano datę premiery tytułu na początek przyszłego roku.

Jest to dość nietypowa sytuacja, biorąc pod uwagę, że w karcie produktu na Steamie nadal widnieje wcześniejsza data, czyli grudzień obecnego roku, a deweloperzy zapowiadali, że data premiery nie ulegnie kolejnemu przesunięciu. Niemniej, w opublikowanej „liście faktów” na temat gry czytamy, że „Stalker 2: Heart of Chornobyl zadebiutuje na PC oraz Xbox Series X/S w pierwszym kwartale 2024 roku”.

Ponadto dokument powtarza niektóre już wcześniej podane informacje. Gra będzie dostępna od dnia premiery w usłudze Game Pass, a preordery dostępne są też na Steamie, GOG-u oraz Epic Games Store. Tytuł ma łączyć elementy strzelanki, immersywnego symulatora oraz horroru. Oprócz wykonywania misji głównych, w grze będziemy też szukać artefaktów i polować na mutanty.

W grze znajdziemy ponad 30 modeli broni, które będziemy mogli ulepszać i modyfikować według własnego uznania, a elementy surwiwalowe będą wymagać od nas poszukiwania pożywienia, napojów i leków niezbędnych do przetrwania w strefie wykluczenia.

Witaj w Zonie - strefie wykluczenia wokół Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej. Pełna promieniowania, mutantów i anomalii, ciągle przyciąga poszukiwaczy przygód spoza swoich granic. Łowcy nagród zapuszczają się głęboko do serca Zony, przyciągani ukrytymi skarbami i tajemnicami. Tych ludzi nazywamy Stalkerami. Jesteś gotowy zostać jednym z nich” - czytamy w dokumencie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze