Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwiastun Stalker 2 podkręca hype. Gra nie zaliczy opóźnienia

W planach wciąż pierwszy kwartał 2024 roku.

Podczas imprezy PC Gaming Show: Most Wanted ukazał się najnowszy fabularny zwiastun Stalker 2: Heart of Chornobyl. Wygląda również na to, że gra nie zaliczy kolejnego opóźnienia - produkcja wchodzi w „finalną fazę rozwoju”, a plany deweloperów wciąż zakładają premierę w pierwszym kwartale 2024 roku.

Po obejrzeniu poniższego trailera trudno nie być choć częściowo podekscytowanym perspektywą ponownego wkroczenia do Zony. Jest tu klimatyczna muzyka, gęsta atmosfera i imponująca oprawa graficzna, w szczególności twarze i mimika postaci. Fani Stalker: Zew Prypeci rozpoznają zapewne Stridera, w polskiej wersji zwanego Włóczęgą.

Stalker 2 został wybrany najbardziej oczekiwaną grą PC na pokazie PC Gaming Show: Most Wanted. Tytuł przyznało jury składające się z 70 „branżowych ekspertów, krytyków i influencerów”, w tym Sida Meyera i Tima Schafera.

Evgeniy Grygorovych - szef odpowiedzialnego za grę ukraińskiego studia GSC Game World - przygotował z tej okazji krótkie przemówienie. Podziękował w nim fanom za wieloletnie wsparcie i zapewnił, że Stalker 2 jest przede wszystkim grą pecetową. Wspomniał też o trudnej sytuacji zespołu.

- Stalker 2 to największa i najbardziej złożona gra w naszym życiu - tłumaczy Grygorovych. - Od samego początku była ambitna, ale ewoluowała w ogromne wyzwanie. Ma dla nas duże znaczenie i łączy się z nami osobiście. Stworzyliśmy ją w najbardziej stresujących warunkach, jakie można sobie wyobrazić. Mierzyliśmy się z pandemią, wojną, relokacją, cyberatakami, zagrożeniami życia i nie tylko.

Cztery miesiące po rozpoczęciu przez Rosję inwazji na Ukrainę, Kijów - w którym GSC Game World miało swoją siedzibę - stał się celem wzmożonych ostrzałów i bombardowań. Zmusiło to zespół do przeniesienia się do czeskiej Pragi, skąd kontynuowano prace.

- Stalker 2 był dla nas ważny jeszcze przed wojną, ale teraz jest produktem narodowym, mającym na celu pokazanie światu niezłomnego ducha Ukrainy - kontynuuje Grygorovych. - Dziś świętujemy tutaj nasze zwycięstwo, jednocześnie walcząc o ostateczny triumf naszej ojczyzny w przyszłości. Jestem przepełniony radością, że Stalker 2 wchodzi w końcową fazę rozwoju. Stalkerzy wkrótce ponownie spotkają się w Zonie. Dziękuję wszystkim za tę nagrodę.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

S.T.A.L.K.E.R. 2

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze