Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformowe Shovel Knight zadebiutuje na początku przyszłego roku

„Przełomowy list miłosny do ośmiu bitów.”

Yacht Club Games potwierdziło na łamach serwisu Destructoid, że platformowe Shovel Knight ukaże się na początku przyszłego roku.

Gra dostępna będzie w dystrybucji cyfrowej, na PC, Maca, Linux oraz konsole Nintendo - Wii U i 3DS. Twórcy wkraczają w fazę wczesnych testów alpha i pracują „na okrągło”, by dokończyć produkcję.

Shovel Knight można już zamawiać na oficjalnej stronie, wycenione na 15 dol. (ok. 47 zł). Taki zakup zagwarantuje w przyszłości także klucz na Steam - gra została już zaakceptowana w programie Greenlight.

Produkcję „przełomowego listu miłosnego do ośmiu bitów” - jak opisują tytuł twórcy - sfinansowano na Kickstarterze, gdzie udało się w kwietniu pozyskać ponad 310 tys. dol. Gra reprezentuje gatunek platformówek, a akcję przedstawiono z boku, w dwóch wymiarach. Tytułowy Shovel Knight musi pokonać członków złowrogiego zakonu oraz The Enchantress - liderkę ugrupowania.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze