Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedano ponad 300 tysięcy egzemplarzy platformówki Shovel Knight

Sukces gry niezależnej.

Studio Yacht Club Games poinformowało, że niezależna gra platformowa Shovel Knight sprzedała się w nakładzie przekraczającym 300 tysięcy egzemplarzy.

Gdyby kózka nie skakała, to by więcej gier sprzedała

Produkcja zaczęła życie jako skromny projekt na Kickstarterze, w kwietniu ubiegłego roku. Twórcy prosili o 75 tys. dol., choć ostatecznie zebrali 311 tys.

To pozwoliło wydać w czerwcu wersję PC. Później przygotowano jeszcze konwersje na Maca, Linux i sprzęt Nintendo - 3DS oraz Wii U.

Prace produkcyjne nie należały do prostych, a Yacht Club Games zdecydowało się na agresywny budżetowanie ze względu na wyczerpanie środków. Produkcja błyskawicznie odniosła jednak sukces - już w pierwszym tygodniu udało się sprzedać 75 tysięcy egzemplarzy.

Pierwotnie deweloperzy przewidywali, że gra sprzeda się w nakładzie 150 tysięcy kopii, łącznie przez całe „życie” tytułu, więc wynik 300 tys. musi być miłym zaskoczeniem.

„Shovel Knight to świetna produkcja. Posiada wszystkie cechy dobrej, klasycznej platformówki i wzbogaca je rozwiązaniami i dopracowaniem godnymi najlepszych współczesnych reprezentantów gatunku. Satysfakcja gwarantowana” - napisał w recenzji Mateusz.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze