Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kampania Specter of Torment do Shovel Knight z nowym trailerem

Prequel podstawowej gry.

Yacht Club Games ujawniło pierwszy zwiastun kampanii Specter of Torment do platformówki Shovel Knight z 2014 roku. Rozszerzenie zadebiutuje wiosną przyszłego roku.

Nie podano szczegółów, ale można zakładać, że dodatek trafi za darmo na wszystkie platformy sprzętowe, na których wydano tytuł: PC, PS3, PS4, PS Vita, X360, Xbox One, 3DS, Wii U i Androida.

Specter of Torment będzie prequelem dla wydarzeń prezentowanych w głównej kampanii Shovel Knight i ma zaoferować więcej treści niż poprzednie darmowe rozszerzenie, Plague of Shadows.

Oznacza to kolejne lokacje, nowych przeciwników, bossów, obiekty, pancerze czy więcej muzyki. W sferze fabularnej zajmiemy się rekrutacją rycerzy dla Enchantress. Wcielimy się w złoczyńcę - Specter Knighta - tworząc dobrze znany zakon zła, Order of No Quarter.

Specter Knight potrafi wspinać się po ścianach i wykonywać szybki ruch do przodu w powietrzu, jednocześnie tnąc przeciwników.

Shovel Knight to platformówka z oprawą w stylu retro, inspirowana klasykami złotej ery konsoli NES - chociażby cyklem Mega Man.

To także jeden z tytułów, które odniosły spory sukces w serwisie Kickstarter. Gracze uwierzyli obietnicom deweloperów, spodobała im się idea „listu miłosnego do ery 8-bit”. Projekt zarobił w sumie ponad 311 tys. dol.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze