Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Sprzedano 700 tysięcy sztuk platformowego Shovel Knight

W planach wersja pudełkowa.

Platformówka w stylu retro - Shovel Knight - ukaże się w październiku tego roku w wersji pudełkowej, na PC, PlayStation 4, Xbox One, Wii U i 3DS.

Dokładna data wydania edycji fizycznej w Europie to 16 października. Nie wiadomo obecnie, czy grą zainteresuje się któryś z polskich dystrybutorów.

Ogłoszeniu wersji pudełkowej towarzyszą najnowsze dane sprzedaży - produkcja Yacht Club Games osiągnęła poziom 700 tysięcy egzemplarzy w rękach graczy. To duży sukces sfinansowanego na Kickstarterze tytułu, dla którego sami deweloperzy prognozowali pierwotnie nakład 150 tys. sztuk.

Nowe wydanie zawierać będzie pełną wersję gry, dodatek Plague of Shadows, tryb z ponad 50 wyzwaniami oraz pełną, drukowaną instrukcję - rzadkość w dzisiejszych czasach.

„To nie będzie dwustronicowa ulotka” - napisano na oficjalnym blogu. „Zasługujecie na pełną instrukcję, do potrzymania w trzęsących się dłoniach i czytania podczas wracania do domu.”

Posiadacze wersji pudełkowej będą oczywiście mogli pobrać wszystkie planowane na przyszłość dodatki, takie jak kampanie Specter i King Knight, żeński model postaci głównej czy tryb rywalizacji dla czterech graczy.

Jeśli zaś mowa o rozszerzeniu Plague of Shadows, to Yacht Club Games zapewnia, że ukaże się ono jeszcze przed październikiem, a teraz twórcy zajmują się szlifowaniem ostatnich szczegółów i detali.

To właśnie wysoka sprzedaż i sukces Shovel Knight pozwoliły na podjęcie współpracy z firmą dystrybucyjną U&I Entertainment, by dostarczyć pudełka do sklepów. Te pojawią się między innymi w popularnej także w Polsce sieci Amazon, więc zakup nie powinien być problemem.

„To świetna produkcja. Posiada wszystkie cechy dobrej, klasycznej platformówki i wzbogaca je rozwiązaniami i dopracowaniem godnymi najlepszych współczesnych reprezentantów gatunku” - napisał w recenzji Mateusz.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Shovel Knight

PS4, Xbox One, PS3, PlayStation Vita, Nintendo Wii U, PC, Mac, Nintendo 3DS, Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze