Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Platformówka Shovel Knight z 1,2 mln sprzedanych egzemplarzy

I to bez wielkich przecen.

Niezależna platformówka Shovel Knight przekroczyła nakład 1,2 miliona sprzedanych egzemplarzy, z czego 200 tysięcy przypada na wydaną w październiku wersję pudełkową.

Imponujący wynik jest po części pokłosiem długiej listy platform sprzętowych, na jakich można znaleźć produkcję Yacht Club Games: PC (Windows, Mac, Linux), PlayStation 3, PS4, PS Vita, Xbox One, Nintendo 3DS i Wii U czy nawet Amazon Fire TV.

Deweloperzy zapewniają w najnowszej analizie rezultatów, że wysoką sprzedaż osiągnięto pomimo skrupulatnego trzymania się planu, by nigdy nie przeceniać tytułu o więcej niż 33 procent.

„Trwanie przy pełnej cenie było kluczową częścią naszej strategii” - czytamy na oficjalnym blogu. „Wierzymy, że gracze pozostaję bardziej zaangażowani i - mamy nadzieję - bardziej cieszą się rozgrywką, jeśli nie kupili gry za bezcen.”

Twórcy zebrali też cenne doświadczenia po premierze wersji pudełkowej w Europie, wspominając o niskich marżach, długim i problematycznym procesie przygotowywania wydania fizycznego i tłoczenia płyt czy kłopotach w kontaktach ze sprzedawcami.

Pudełka w cenie, ale nie na PC

Pomimo tego, decyzja o wydaniu tytułu w pudełku była sukcesem, zwłaszcza na sprzęcie Nintendo. W przypadku japońskiej firmy otworzyło się także kolejne źródło zysków, związane z figurkami amiibo - wyprzedano już 180 tysięcy plastikowych rycerzy, z nakładu na poziomie 200 tys.

Shovel Knight to platformówka z oprawą w stylu retro, inspirowana klasykami złotej ery konsoli NES - chociażby cyklem Mega Man.

„Świetna produkcja. Posiada wszystkie cechy dobrej, klasycznej platformówki i wzbogaca je rozwiązaniami i dopracowaniem godnymi najlepszych współczesnych reprezentantów gatunku” - napisał w recenzji Mateusz.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze