Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Liczne gry niezależne zmierzają na konsole PlayStation

The Forest, Killing Floor 2, Gang Beast, Shovel Knight, Bastion, Severed i inne.

Sony udowadnia, że nie stroni od gier niezależnych na swoich konsolach. Podczas imprezy PlayStation Experience potwierdzono, że na PlayStation 3, PS4 i PS Vita trafi aż dziesięć pozycji, wszystkie przed końcem lata.

Horror The Forest ukaże się na PS4. W grze wcielamy się w ocalałego po katastrofie lotniczej - musimy przetrwać w dziczy. Polujemy na zwierzęta, sadzimy rośliny i budujemy schronienie, w nocy odpierając ataki agresywnych potworów.

Na konsolę obecnej generacji zmierza także brutalna strzelanka Killing Floor 2. Twórcy stawiają na maksymalnie brutalne i krwawe sceny, generowane za pomocą autorskiego systemu o sympatycznej nazwie MEAT. Gracze mogą spodziewać się strug krwi, wybuchających głów i latających kończyn, a w totalnej rozwałce pomoże także broń biała.

Dalej mamy Orcs Must Die! Unchained, także na PlayStation 4. W tej produkcji zmierzą się dwie drużyny, w skład każdej wejdzie pięciu graczy. Będą nie tylko rywalizować między sobą, ich zadaniem będzie też tradycyjna dla cyklu obrona przed szarżującymi do celu potworami. Powróci wykorzystanie pułapek i potężnych czarów.

Następna pozycja na PS4 to gra RPG Darkest Dungeon od Red Hook Studios. Akcję obserwujemy tu z góry, a walka toczy się w turach. Eksplorujemy gotyckie ruiny, dysponując drużyną czterech śmiałków.

Na PlayStation 4 oraz PS Vita zmierza klasyczny już Bastion, czyli zręcznościowa gra akcji w rzucie izometrycznym, gdzie walczymy z potworami w świecie po tajemniczej apokalipsie.

Kolejna pozycja na PlayStation 4 to Skytorn, czyli „pikselowa” platformówka w dwóch wymiarach. Akcja toczy się w generowanych losowo etapach. Wcielamy się w bohaterkę dysponującą szpadlem, a zadaniem jest „znalezienie własnej ścieżki”.

Jeśli o szpadlach mowa, to warto wspomnieć także o Shovel Knight, które zmierza teraz także na PlayStation 3 oraz PS4. Tutaj kierujemy rycerzem, a łopata służy do przebycia szeregu etapów w 2D.

Dalej mamy Severed, czyli prostą w założeniach grę zręcznościową, polegającą na odcinaniu kończyn pokazujących się na ekranie potworów. Platforma docelowa to PlayStation Vita, gdzie sprawdzi się panel dotykowy.

Super Time Force Ultra to następna pozycja niezależna, z konwersjami na PS4 i PS Vita. Zręcznościowa strzelanka w oprawie retro opowiada o członkach militarnej organizacji, dysponującej możliwością podróży w czasie.

PlayStation Vita otrzyma także konwersję turowej gry strategicznej z elementami RPG - The Banner Saga - oraz horror Resident Evil Revelations 2 od Capcomu.

Zestawienie zamyka bijatyka Gang Beast, przeznaczona dla czterech graczy. Walki toczą się na różnorodnych arenach, a podczas starć ważną rolę odgrywa fizyka. Gra trafi na PS4.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze