Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Liczne gry niezależne zmierzają na konsole PlayStation

The Forest, Killing Floor 2, Gang Beast, Shovel Knight, Bastion, Severed i inne.

Sony udowadnia, że nie stroni od gier niezależnych na swoich konsolach. Podczas imprezy PlayStation Experience potwierdzono, że na PlayStation 3, PS4 i PS Vita trafi aż dziesięć pozycji, wszystkie przed końcem lata.

Horror The Forest ukaże się na PS4. W grze wcielamy się w ocalałego po katastrofie lotniczej - musimy przetrwać w dziczy. Polujemy na zwierzęta, sadzimy rośliny i budujemy schronienie, w nocy odpierając ataki agresywnych potworów.

Na konsolę obecnej generacji zmierza także brutalna strzelanka Killing Floor 2. Twórcy stawiają na maksymalnie brutalne i krwawe sceny, generowane za pomocą autorskiego systemu o sympatycznej nazwie MEAT. Gracze mogą spodziewać się strug krwi, wybuchających głów i latających kończyn, a w totalnej rozwałce pomoże także broń biała.

Dalej mamy Orcs Must Die! Unchained, także na PlayStation 4. W tej produkcji zmierzą się dwie drużyny, w skład każdej wejdzie pięciu graczy. Będą nie tylko rywalizować między sobą, ich zadaniem będzie też tradycyjna dla cyklu obrona przed szarżującymi do celu potworami. Powróci wykorzystanie pułapek i potężnych czarów.

Następna pozycja na PS4 to gra RPG Darkest Dungeon od Red Hook Studios. Akcję obserwujemy tu z góry, a walka toczy się w turach. Eksplorujemy gotyckie ruiny, dysponując drużyną czterech śmiałków.

Na PlayStation 4 oraz PS Vita zmierza klasyczny już Bastion, czyli zręcznościowa gra akcji w rzucie izometrycznym, gdzie walczymy z potworami w świecie po tajemniczej apokalipsie.

Kolejna pozycja na PlayStation 4 to Skytorn, czyli „pikselowa” platformówka w dwóch wymiarach. Akcja toczy się w generowanych losowo etapach. Wcielamy się w bohaterkę dysponującą szpadlem, a zadaniem jest „znalezienie własnej ścieżki”.

Jeśli o szpadlach mowa, to warto wspomnieć także o Shovel Knight, które zmierza teraz także na PlayStation 3 oraz PS4. Tutaj kierujemy rycerzem, a łopata służy do przebycia szeregu etapów w 2D.

Dalej mamy Severed, czyli prostą w założeniach grę zręcznościową, polegającą na odcinaniu kończyn pokazujących się na ekranie potworów. Platforma docelowa to PlayStation Vita, gdzie sprawdzi się panel dotykowy.

Super Time Force Ultra to następna pozycja niezależna, z konwersjami na PS4 i PS Vita. Zręcznościowa strzelanka w oprawie retro opowiada o członkach militarnej organizacji, dysponującej możliwością podróży w czasie.

PlayStation Vita otrzyma także konwersję turowej gry strategicznej z elementami RPG - The Banner Saga - oraz horror Resident Evil Revelations 2 od Capcomu.

Zestawienie zamyka bijatyka Gang Beast, przeznaczona dla czterech graczy. Walki toczą się na różnorodnych arenach, a podczas starć ważną rolę odgrywa fizyka. Gra trafi na PS4.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Bastion

iOS, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation Vita, PC

Darkest Dungeon

PS4, PlayStation Vita, PC, Mac, Nintendo Switch

See 10 more

Gang Beasts

Android, PS4, PlayStation Vita, Xbox, PC, Mac

Killing Floor 2

PS4, Xbox One, PC

Orcs Must Die! Unchained

PS4, PC

Resident Evil Revelations 2

PS4, Xbox One, PS3, Xbox 360, PlayStation Vita, PC, Nintendo Switch

Severed

Android, iOS, PlayStation Vita, Nintendo Wii U, PC, Nintendo 3DS, Nintendo Switch

Shovel Knight

PS4, Xbox One, PS3, PlayStation Vita, Nintendo Wii U, PC, Mac, Nintendo 3DS, Nintendo Switch

Skytorn

PS4, PC, Mac

Super Time Force Ultra

PS4, PlayStation Vita, PC

The Banner Saga

Android, iOS, PS4, Xbox One, PlayStation Vita, PC, Nintendo Switch

The Forest

PS4, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze