Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plague Tale Requiem - jak zgasić lub rozpalić ogień

Jak rozpalić ogień w palenisku lub lampie. Jak zgasić płomień.

Ogień pełni bardzo ważną rolę w A Plague Tale Requiem. Nie tylko oświetla nam drogę, a ale - przede wszystkim - chroni nas przed szczurami. Szczury bowiem boją się ognia jak… ognia. Nie zbliża się do źródła światła, więc jesteś bezpieczny przy płomieniu.

Gaszenie ognia, wbrew pozorom, można wykorzystać na swoją korzyść. Jeśli zgasimy pochodnie żołnierza, wokół którego krążą szczury, możemy w łatwy sposób pozbyć się go.


Na tej stronie:


Jak rozpalić ogień w lampie, ognisku, palenisku

Aby wytworzyć ogień, konieczne jest stworzenie Igniefera, czyli alchemicznego narzędzia. Jego recepturę poznasz w drugim rozdziale.

Najpierw musisz stworzyć Ignifer i połączyć go z procą. Następnie wyceluj w nierozpalone palenisko, by zapłonęło. Zwróć uwagę, że w ten sposób możesz rozpalić ognisko lub lampę, a nawet wózek z węglem.

Do ognia nie zbliżą się szczury. Jeśli chcesz rozszerzyć ogień, aby np. przejść dalej, rzuć w źródło ognia smołę. Pamiętaj jednak, że ten efekt działa przez chwilę, więc pospiesz się.

Możesz także stworzyć tymczasowe źródło ognia, aby przedostać się na drugą stronę. W tym celu wykorzystaj naczynie (dzbanek) i połącz go z Igniferem. Następnie rzuć na ziemię i szybko przejdź przez obszar, na którym nie ma szczurów.


Jak zgasić ogień

Kiedy warto zgasić ogień? Na przykład gdy przeciwnik niesie pochodnie, a wokół niego kręcą się szczury. Jeśli zgasisz płomień, wówczas gryzonie pożrą wroga.

Aby to zrobić, połącz procę z Exstinguisem i strzel w pochodnię lub ewentualnie w inne źródła ognia, które chroni nieprzyjaciela.

Czasami także będziesz musiał przejść przez płonącą ziemię. Wówczas strzał z procy nie wystarczy. Należy połączyć naczynie z Exstinguisem i rzucić nim w miejsce, które chcesz ugasić. Pamiętaj wówczas, by nieść ze sobą pochodnię lub zapalony kij, by szczury cię nie dopadły.

Następnie: Plague Tale Requiem - spolszczenie, czy jest po polsku

Spis treści: A Plague Tale Requiem - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Plague Tale Requiem - jak zdobyć zasoby, przedmioty do wytwarzania

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze