Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plague Tale Requiem - wytwarzanie, jak łączyć broń z alchemią

Jak wytworzyć amunicję alchemiczną i jak połączyć ją z bronią.

Alchemia i broń to narzędzia, dzięki którym poradzimy sobie niemal w każdej sytuacji, czyli gdy walczymy z żołnierzami, bandytami czy najemnikami, gdy skradamy i odwracamy ich uwagę, a także gdy chcemy ominąć hordę szczurów.

Poniżej dowiesz się zatem, jak wytworzyć amunicję i jak połączyć jak z bronią.


Na tej stronie:


Wytwarzanie: Ignifer, Exstringuis, smoła, Odoris

Ignifer, Exstringuis, smoła, Odoris to narzędzia alchemiczne. Można je wytworzyć na trzy sposoby:

  • korzystając z menu Wytwarzanie - należy przejść do tego okna (touchpad na PS5, menu podglądu na Xboxie), wybrać interesujące nas narzędzie i przytrzymać odpowiedni przycisk;
  • korzystając menu kołowego (wybór broni i amunicji) - przytrzymując ten przycisk (R1 na PS5, RB na Xboxie), należy przesunąć pole za pomocą strzałek krzyżaka, wybrać odpowiednią amunicję alchemiczną i zatwierdzić wybór, przytrzymując X na PS5 / A na Xboxie.
  • korzystając z celowania - należy przytrzymać przycisk odpowiedzialny za celowanie (L2 na PS5, LT na Xboxie), a następnie wybrać, za pomocą lewej lub prawej strzałki krzyżaka, interesującą nas amunicję alchemiczną, a potem przytrzymać X na PS5 / A na Xboxie.

Do wytwarzania narzędzi alchemicznych niezbędne są zasoby.


Łącznie alchemii z bronią

Same arzędzia alchemiczne nic nie znaczą bez broni, które posiada Amicia. Aby je wykorzystać, należy je połączyć z broniami.

W tym celu możesz skorzystać z dwóch sposobów:

  • menu kołowego (wybór amunicji i broni) - przytrzymaj R1 na PS5 / RB na Xboxie i za pomocą strzałek na krzyżaku pada wybierz amunicję, a za pomocą prawej gałki wybierz broń; następnie puść przycisk, a Amicia wyciągnie wybraną broń z zakładową amunicją;
  • celowanie - przytrzymaj L2 na PS5 / LT na Xboxach i za pomocą prawej lub lewej strzałki na krzyżaku wybierz odpowiednią amunicję, a za pomocą górnej lub dolnej strzałki wybierz broń.

Na poniższych stronach - w zależności od potrzeby i danej sytuacji, w jakie znajdzie się główna bohaterka - opisaliśmy, które połączenia broni z alchemią będą najlepsze, by poradzić sobie z wrogami, szczurami i zagadkami środowiskowymi.

Następnie: Plague Tale Requiem - Odoris, Ignifer, Extinguis, smoła: do czego służy, jak użyć

Spis treści: A Plague Tale Requiem - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Plague Tale Requiem - ulepszenie ekwipunku, sprzętu, narzędzi

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze