Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Plague Tale Requiem - jak zdobyć zasoby, przedmioty do wytwarzania

Gdzie znaleźć przedmioty alchemiczne.

Rozgrywka w A Plague Tale Requiem polega między innymi na na wytwarzaniu narzędzi alchemicznych po to, by użyć ich podczas walki i obrony przed szczurami i pozostałymi przeciwnikami. Co więcej, Odoris, smoła, Ignifer i Extinguis przydają się także podczas rozwiązywania zagadek środowiskowych.

Aby wytworzyć narzędzia alchemiczne, potrzebujemy zasobów (alkoholu, saletry, siarki, żywicy i espinaguisu), które znajdziemy w wielu miejscach:

  • skrzynie i kufry – to najlepsze sposób, by zdobyć zasoby; znajdziesz je w trakcie rozgrywki w wielu miejscach, więc dobrze się rozglądaj, przemierzając kolejne lokacje;
  • zwłoki przeciwników – nie zawsze, ale gdy zabijesz wroga, przy jego ciele możesz znaleźć zasoby;
  • zamknięte stoły warsztatowe – warto je otwierać choćby dla zasobów, wewnątrz bowiem znajdziesz zawsze kilka sztuk materiałów niezbędnych do tworzenia przedmiotów.
  • espinaguis możemy znaleźć w wybranych miejscach; są to złote narośla, które rosną na czarnych skałach; wystarczy podejść do nich i je zebrać.

Zwróć uwagę, że Amicia może nieść ograniczoną liczbę zasobów. Dlatego warto tworzyć jak najwięcej narzędzi alchemicznych (amunicji), żeby zwalniać miejsce na materiały.

Dzięki ulepszeniu sprzętu na drugim poziomie główna bohaterka może nieść jeszcze więcej zasobów, a dzięki alchemii na pierwszym – może nieść więcej narzędzi alchemicznych, dzięki czemu możesz zużyć więcej materiałów.

Umiejętności z grupy Oportunizm umożliwiają lepsze zarządzanie przez Amicię zasobami. Może bowiem zachować zasoby podczas wytwarzania (Nic straconego, 2. poziom) oraz może wykonać jeden pocisk alchemiczny więcej z tej samej liczby zasobów (Czysty produkt, 4. poziom).

Następnie: Plague Tale Requiem - jak zgasić lub rozpalić ogień

Spis treści: A Plague Tale Requiem - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Plague Tale Requiem - Odoris, Ignifer, Extinguis, smoła: do czego służy, jak użyć

O autorze
Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze