Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwszy zwiastun gry Firewatch od byłych pracowników Klei i Telltale Games

Tajemnica amerykańskiej dziczy.

Przedstawiciele studia Campo Santo opublikowali pierwszy zwiastun gry przygodowej Firewatch, która została oficjalnie zapowiedziana w marcu.

Użytkownicy wcielą się w bohatera, który zatrudnia się jako obserwator ostrzegający przed pożarami w stanie Wyoming. Za pomocą radia kontaktuje się jedynie ze swoją przełożoną.

Pewnego dnia wraca z rutynowego patrolu i widzi, że ktoś włamał się do jego wieży. Okazuje się, że Henry nie jest wcale jedynym człowiekiem w leśnym pustkowiu. Deweloperzy zaznaczają, że najważniejszym elementem Firewatch ma być fabuła. Gracze skupią się na wyjaśnianiu pewnych tajemniczych zjawisk.

Za projekt odpowiadają projektanci, którzy w przeszłości tworzyli między innymi Mark of the Ninja i przygodówkę The Walking Dead. Współzałożycielem studia Campo Santo jest dyrektor kreatywny i projektant z Telltale Games - Jake Rodkina. Trzon zespołu stanowią też Sean Vanaman - były scenarzysta The Walking Dead - oraz Nelsa Andersona, który był producentem Mark of the Ninja w Klei Entertainment.

Firewatch zadebiutuje w 2015 roku na PC.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze