Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze testy karcianki Gwint odbędą się w najbliższy weekend

Sprawdzanie wydajności serwerów.

Deweloperzy ze studia CD Projekt RED ujawnili, że w najbliższych dniach zamierzają przeprowadzić - tylko na PC - specjalne testy gry Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana, by sprawdzić wydajność serwerów.

Wydarzenie - o wymownej nazwie „Serwery muszą zginąć!” - zostanie zorganizowane w dwóch terminach: 23 września w godzinach 17:00-21:00 oraz 27 września pomiędzy 20:00 i północą.

Klucze uprawniające do wzięcia udziału w testach będą rozdawane osobom, które zapisały się do zamkniętej bety, i mają być wydawane 22 września. Twórcy podkreślają jednak, że liczba miejsc jest ograniczona i liczyć się będzie kolejność aktywacji otrzymanego kodu.

Deweloperzy podkreślają, że celem akcji jest sprawdzenie przygotowywanej na potrzeby gry infrastruktury sieciowej.

„Potrzebujemy Waszej pomocy, żeby wycisnąć siódme poty z naszych serwerowni i zobaczyć co stanie się, gdy na pole bitwy trafi mnóstwo graczy” - napisano na oficjalnej stronie internetowej projektu.

Zobacz: Gwint beta - wszystko, co warto wiedzieć

Autorzy zaznaczają jednocześnie, że wersja gry, która udostępniona zostanie w trakcie testów, będzie ograniczona pod względem zawartości i funkcji. Zabraknie więc części kart, a także opcji budowania własnej talii.

Ponadto udział w nadchodzącej akcji nie zagwarantuje udziału w zamkniętej becie, która według zapewnień twórców rozpocznie się 25 października.

Karciany Gwint to gra Free to Play, która trafi na PC, PlayStation 4 i Xbox One. Tytuł pozwoli zmierzyć się z innymi użytkownikami, ale zaoferuje też rozbudowane kampanie fabularne.

Każda z opowieści otrzyma własnych bohaterów i głosy aktorów, z wydarzeniami przedstawianymi za pośrednictwem ręcznie rysowanych plansz, w dwóch wymiarach. W prezentowanych na targach wycinku można było zobaczyć na przykład Geralta, szukającego nowych kart do talii.

Jedna kampania ma wystarczyć nawet na dziesięć godzin zabawy, choć twórcy nadal zapewniają, że „głównym daniem” będą potyczki sieciowe z innymi graczami z całego świata.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze