Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowy Gwint nie trafi na konsole

Twierdzi CD Projekt.

Jakiś czas temu CD Projekt ogłosił, że pracuje nad Project Golden Nekker, czyli nową grą opartą na karcianym Gwincie. Teraz firma ujawniła, że tytuł nie trafi na konsole.

Informację przekazał reżyser pozycji - Vladimir Tortsov - na antenie najnowszego streamu z cyklu This Week in Gwent. W trakcie transmisji deweloper poruszył temat wycofania z platform Sony i Microsoftu podstawowej karcianki.

- Z konsolami rozstaliśmy się nie bez powodu. Były oczywiście dobre rzeczy, inaczej gra nie zostałaby wydana na tych urządzeniach, ale jak na tytuł rozwijany w formie usługi z częstymi aktualizacjami, było to naprawdę trudne doświadczenie - wyjaśnia.

- Ogólnie rzecz biorąc, skoro nas tam nie ma, na ten moment nie planujemy wydawać na konsolach żadnego z naszych spin-offów - dodaje Tortsov.

Słowa dewelopera potwierdził Paweł Burza, który kieruje pracami nad rozwojem Gwinta. W rozmowie z serwisem IGN oznajmił, że powstająca gra pojawi się tylko na PC oraz urządzeniach mobilnych z iOS i Android.

O tajemniczym Project Gold Nekker wiadomo niewiele, poza tym, że pozycja położy nacisk na zabawę w pojedynkę. Produkcja jest też podobno czymś innym niż Wojna krwi sprzed czterech lat. Nowy tytuł ukaże się jeszcze w 2022 roku.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze