Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Koniec wsparcia dla Gwinta na konsolach - gra zostanie wyłączona w czerwcu 2020 roku

Twórcy skupią się na PC i urządzeniach mobilnych.

CD Projekt Red poinformowało o zakończeniu wsparcia dla konsolowych wersji karcianki Gwint. Ostatnia aktualizacja wydań PS4 i Xbox One pojawi się 9 grudnia, a serwery gry zostaną wyłączone 9 czerwca 2020 roku. Zablokowano już opcję dokonywania zakupów.

Autorzy tłumaczą, że w związku z niedawnym pojawieniem się produkcji na iOS i zbliżającym się debiutem na Androidzie liczba obsługiwanych platform znacznie się zwiększyła. Zespół uświadomił sobie, że nie jest w stanie „w równym stopniu” rozwijać wszystkich edycji tytułu.

W Gwincie toczymy pojedynki za pomocą kart

„Biorąc pod uwagę, że Gwint cieszy się największą popularnością wśród graczy na PC i urządzeniach mobilnych, podjęliśmy niełatwą decyzję: o zaprzestaniu wsparcia dla konsolowych wersji gry” - wyjaśniają twórcy.

Wraz z ostatnią aktualizacją deweloperzy uruchomią stronę internetową, umożliwiającą skopiowanie postępów z platform Sony i Microsoftu na konto GOG, z którym nie są powiązane żadne dane karcianki.

Zainteresowani użytkownicy wydań konsolowych przeniosą zebrane bibeloty, pył meteorytowy (ale wyłącznie z Xbox One), złoto, fragmenty kart i punkty nagród, kartoniki, talie, poziom, rangę, nagrodę z Wojny Krwi oraz kontrakty.

Po 9 grudnia Gwint w wersji PS4 i Xbox One będzie działał do 9 czerwca 2020 roku, ale w ograniczonej formie. Twórcy nie opublikują kolejnych aktualizacji i dodatków, zniknie również opcja rozgrywki międzyplatformowej z posiadaczami PC i urządzeń mobilnych.

Źródło: Gwint

Następnie: Specyfikacje PS5 i Xbox Scarlett są do siebie podobne i bardzo mocne - uważa Jason Schreier

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze