Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pierwsze screeny z odświeżonej wersji System Shock

Pełny remake.

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że Studio Night Dive po przejęciu praw do serii System Shock planuje „pełny remake” pierwszej odsłony. Dzisiaj w sieci pojawiły się pierwsze screeny z nowej wersji.

Grafika koncepcyjna

- Skontaktowaliśmy się z osobami odpowiedzialnymi za oryginalny System Shock i wszystkie przyszłe części, w tym całkiem nowe odsłony, jak i odświeżone wersje istniejących gier, będą zgodne z duchem pierwowzoru - zapewnia szef studia, Stephen Kick, na łamach serwisu Polygon.

Całość bazuje na silnik Unity, a prace wspomaga między innymi Robb Waters, autor grafik koncepcyjnych pierwszej gry. Nie wiemy kiedy i na jakich platformach ukaże się remake.

System Shock ukazał się 22 września 1994 roku. Akcja toczy się na stacji kosmicznej Citadel, opanowanej przez sztuczną inteligencję - SHODAN. Ta planuje zniszczenie Ziemi, co musimy oczywiście powstrzymać.

Poniżej znaleźć można dwa porównania. Większą liczbę screenów oraz grafik koncepcyjnych opublikowano w serwisie Polygon.

Przed - po
Przed - po

Masz chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze