Skip to main content

Zamów kolekcjonerski ALMANACH i odbierz darmową grę na GOG

Odkryj gatunek gier przygodowych, które oczarowały świat.

Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake System Shock z kampanią na Kickstarterze - jest też demo

Pomaga sam Chris Avellone.

Remake pierwszego System Shock - określany teraz jak „restart” serii - pojawił się na Kickstarterze. Twórcy oferują także darmową wersję demonstracyjną dla wszystkich zainteresowanych.

„Chcemy pokazać nasze oddanie i pasję, zapewniając ekscytujące wrażenia dla wszystkich potencjalnych wspierających nas graczy” - napisali przedstawiciele Nightdive Studios.

Odpowiedzialne za prace studio po raz pierwszy tworzy tak ambitny projekt, zajmując się w przeszłości tylko konwersjami starszych gier na nowe platformy.

Teraz jednak do pomocy zaangażowano kilku weteranów świata gier, jak projektant Chris Avellone (Planescape: Torment, Fallout 2), grafik Robb Waters (System Shock, BioShock, Thief), czy szef projektu - Jason Fader (Fallout: New Vegas).

Twórcy tłumaczą, że zmiana określenia z remake'u na restart wynika z chęci „przekucia klasycznej produkcji w coś nowego”. Całość bazuje na silniku Unity, oferując oczywiście lepszą grafikę, muzykę i sztuczną inteligencję oraz zagadki i interfejs przystosowane do współczesnych standardów.

Celem jest pozyskanie 900 tysięcy dolarów - jedną trzecią tej kwoty udało już się zebrać. Są też cele rozszerzone, jak rozwój bazowej mechaniki za 1,4 mln dolarów czy dodatkowy scenariusz i animacje śmierci za 1,7 mln.

Platformy docelowe to obecnie PC oraz Xbox One. Premierę zaplanowano wstępnie na grudzień 2017 roku. Minimalna kwota zapewniająca kopię gry to 30 dolarów (ok. 120 zł).

Nightdive Studios przejęło prawa do serii w 2015 roku, wcześniej posiadając tylko licencję. Wkrótce potem podjęto współpracę z Otherside Entertainment, które przygotuje teraz pełnoprawną, trzecią odsłonę. Do prac zaangażowano samego Warrena Spectora, twórcę oryginału.

System Shock ukazał się 22 września 1994 roku. Akcja toczy się na stacji kosmicznej Citadel, opanowanej przez sztuczną inteligencję - SHODAN. Ta planuje zniszczenie Ziemi, co musimy oczywiście powstrzymać.

Poniżej kilka minut rozgrywki w demie od serwisu Polygon.

Zobacz na YouTube

Read this next