Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Producent System Shock poprowadzi prace nad trzecią częścią serii

Warren Spector wraca do akcji.

Warren Spector dołączy do studia OtherSide Entertainment z Bostonu, gdzie powstają „duchowi następcy” dwóch serii, za które odpowiadał w przeszłości: System Shock oraz Ultima Underworld.

W tym drugim przypadku mowa o Underworld Ascendent, sfinansowanym na Kickstarterze w ubiegłym roku, sumą ponad 850 tysięcy dolarów. W zespole jest także Paul Neurath, projektant oryginalnego Ultima Underworld: The Stygian Abyss z 1992 roku.

System Shock 3 potwierdzono oficjalnie w grudniu. Obecnie o grze nie wiadomo zbyt wiele, ale Spector ma zająć się kierowaniem prac na stanowisku producenta.

„Warren służył OtherSide jako Kreatywny Doradca od samego początku działalności” - napisano w oświadczeniu. „Po zakończeniu semestru na uniwersytecie w Austin, zacznie pracę w pełnym wymiarze godzin jako jeden z reżyserów studia. Będzie pomagał przy pracach nad Underworld Ascendant, a później w tym roku zajmie się System Shock 3.”

W ubiegłym roku prawa do System Shock nabyła firma Night Dive Studios, pracując obecnie na kompletnym remake'em pierwszy odsłony. Obowiązki nad SS3 przekazano właśnie do OtherSide.

„Nie mogłem odmówić, gdy pojawiła się okazja na większe zaangażowanie w Underworld Ascendant, a także na powrót do uniwersum System Shock i przeniesienie go w realia XXI wieku” - komentuje Spector.

„Praca nad System Shock to jedno z najbardziej satysfakcjonujących osiągnięć w mojej karierze i trudno mi opisać, jak bardzo cieszę się perspektywą podzielenia się z graczami tym, co przez cały ten czas planowało Shodan.”

Ostatnim zajęciem Spectora w sferze produkcji gier było Junction Point Studios należące do firmy Disney, odpowiedzialne za Epic Mickey oraz kontynuację - Epic Mickey 2: The Power of Two.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze