Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

System Shock: Enhanced Edition dostępny na GOG

Z szeregiem usprawnień.

Klasyczna gra fabularna z widokiem w perspektywie pierwszej osoby - System Shock - doczekała się odświeżonej wersji Enhanced Edition, wprowadzającej szereg usprawnień.

Pamiętająca czasy systemu DOS produkcja dostępna jest w sklepie GOG, gdzie kosztuje obecnie 7,19 euro (ok. 30 zł). To promocyjna cena - standardowy koszt zakupu wynosi 9 euro (ok. 38 zł).

Nowe opcje to wsparcie dla „wyższych” rozdzielczości: 1024×768 lub 854×480. Jest też możliwość rozglądania się za pomocy myszy.

Dodano funkcję dostosowania sterowania do własnych potrzeb i usunięto część błędów z oryginału - po ponad dwudziestu latach.

System Shock ukazał się 22 września 1994 roku, więc dzisiaj produkcja studia Looking Glass obchodzi 21. urodziny. Wszystkiego najlepszego.

Tytuł doczekał się kontynuacji w postaci równie udanego System Shock 2. Akcja toczy się na stacji kosmicznej Citadel, opanowanej przez sztuczną inteligencję - SHODAN. Ta planuje zniszczenie Ziemi, co musimy oczywiście powstrzymać.

Krótka przerwa? Zobacz także:

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze