Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Phoenix Point - jak odblokować nowe bazy

Wszystko o sposobach na uzyskanie nowych baz.

W grze Phoenix Point gracz startuje z jedną bazą. Jednakże, w przeciwieństwie do, na przykład, gry XCOM 2, nie jest ograniczony wyłącznie do startowego ośrodka - odkrywać można kolejne miejsca, by finalnie zyskać dostęp do aż 8 placówek. Wszystkie z nich można rozwijać, dostosowując do potrzeb.

By odblokować nową bazę Phoenix Point, trzeba ją po prostu znaleźć na mapie świata. Wszystkie bazy rozrzucone są po całym globie i ukryte pod postacią ikonek ze znakiem zapytania (?). Odkrycie nowych baz wymagało będzie więc ich sprawdzenia - w tym celu wysłać należy jeden z dostępnych samolotów do miejsca ze wspomnianym znakiem zapytania, klikając na nim (1) i wybierając opcję Ruch.

Po dotarciu na miejsce możliwe będzie podjęcie kilku działań, na ten moment wybrać należy opcję Zbadaj. Po dwóch godzinach czasu gry, miejsce zostanie odkryta - jeśli trafisz na bazę Phoenix Point, automatycznie dodana zostanie pod twoją kontrolę. Na każdym kontynencie znajdziesz przynajmniej jedną bazę, a w ciągu kampanii objąć kontrolę możesz nad ośmioma tego typu placówkami (wliczając startową bazę).

Od tego momentu będziesz w stanie korzystać z nowej bazy. W tym celu kliknąć musisz na przycisk bazy (2) u dołu ekranu, by przy pomocy przycisków w lewym górnym rogu przełączać się pomiędzy dostępnymi placówkami (3) . Każdą bazę da się rozwijać oddzielnie, w zależności od preferencji i/lub potrzeb na danym kontynencie.

Następnie: Phoenix Point - jak rekrutować nowych żołnierzy

Spis treści: Phoenix Point - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Phoenix Point - atrybuty żołnierzy: siła, szybkość, zdolności specjalne i siła woli

O autorze
Awatar Jakub Bugielski

Jakub Bugielski

Guide Writer

Komentarze