Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Path of Exile - pierwsze godziny rozgrywki, początek

Jak zacząć, start gry.

Podobnie jak w większości gier z gatunku hack and slash, w Path of Exile gracz rozpoczyna swoją przygodę na odludnej plaży, postacią na 1 poziomie doświadczenia, przez co część osób może czuć się zagubiona. Jak poradzić sobie w tej sytuacji i gdzie iść, by płynnie wkroczyć w świat gry?

Początek jak i cały przebieg rozgrywki będzie identyczny dla wszystkich klas postaci, różnice pojawią się w kwestii znajdowanego ekwipunku i kamieni umiejętności. Jeśli będziesz grać, na przykład, postacią klasy Witch, znajdować będziesz przedmioty najlepiej spisujące się dla tej właśnie klasy - jak Driftwood Wand, będąca twoją pierwszą bronią czy Fireball, pierwsza umiejętność, którą uda się pozyskać.

Gdy rozpoczniesz rozgrywkę, zbierz leżącą na ziemi broń - automatycznie zostanie ona wyekwipowana. Wejdź w interakcję z postacią siedzącą na ziemi (1) . Po chwili zmieni się ona we wroga, którego naturalnie trzeba pokonać. Z truchła przeciwnika wypadnie pierwszy kamień umiejętności - zależny, jak zostało wspomniane, od klasy postaci.

Zbierz kamień umiejętności i otwórz okno inwentarza za pomocą klawisza „I”. Podnieś kamień umiejętności (2) znajdujący się w ekwipunku i umieść go w jednym z wolnych miejsc (3) . Dzięki temu postać zyska możliwość korzystania ze zdolności, którą w tym momencie aktywuje się prawym przyciskiem myszy.

Przemieszczaj się na wschód, eliminując wrogów, by dotrzeć do skrzyni. W jej wnętrzu znajdziesz pierwszy w grze kamień wsparcia. Zbierz go, ponownie otwórz inwentarz i umieść kamień wsparcia (4) w drugim wolnym miejscu broni (5) . Dzięki temu zebrana wcześniej zdolność aktywna zostanie wzmocniona.

Kontynuuj wędrówkę na wschód, by po chwili dotrzeć do pierwszego trudniejszego wroga w grze, Hillocka. Twoim celem jest pokonanie go, jednak podczas starcia najpewniej trzeba będzie korzystać z mikstur leczniczych. Te znajdziesz w lewym dolnym rogu ekranu (6) - by z nich skorzystać, wystarczy wcisnąć odpowiadający im klawisz, od 1 do 5.

Gdy uda ci się zabić wroga, wyrzuci on kilka przedmiotów magicznych (niebieskie zabarwienie). Zanim będziesz w stanie z nich skorzystać, trzeba będzie je zidentyfikować. W tym celu otwórz inwentarz, kliknij prawym przyciskiem na przedmiot Scroll of Wisdom (7) , a następnie lewym na przedmiocie, który chcesz zidentyfikować. Powtórz proces ze wszystkimi przedmiotami, a następnie załóż je na postać.

Po zabiciu Hillocka awansujesz na 2 poziom doświadczenia i zyskasz punkt umiejętności do rozdania. By to uczynić, kliknij na ikonkę plusa (8) widoczną u dołu ekranu bądź naciśnij klawisz „P”. Wykorzystaj punkt by odblokować jedną z dostępnych zdolności.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak udać się do pierwszego miasta w grze. W tym celu skieruj się na północ i kliknij na drzwi z napisem Lioneye's Watch (9) by do niego wejść.

Co robić po dotarciu do miasta?

Gdy już bezpiecznie dotrzesz do miasta, rozpocznie się właściwa rozgrywka w Path of Exile. W pierwszej kolejności skieruj się na wschód i rozpocznij rozmowę ze znajdującą się tam postacią, Tarkleigh (10) . Po krótkiej wymianie zdań otrzymasz swoją pierwszą nagrodę za wykonaną misję - będzie można tutaj wybrać spośród 5 różnych kamieni umiejętności.

Warto w tym momencie sprzedać wszystkie niepotrzebne przedmioty, które zostały zebrane. W tym celu rozpocznij jeszcze raz rozmowę z Tarkleigh i wybierz opcję Sell Items (11) . Przeciągnij do dolnego okna wszystkie przedmioty, których nie potrzebujesz i potwierdź transakcję, by otrzymać w zamian walutę.

Porozmawiaj ze wszystkimi postaciami w mieście, które nad głową mają żółty wykrzyknij - oznacza to, iż postać ma do powiedzenia coś ciekawego, coś co pchnie fabułę do przodu, bądź po prostu jest gotowa dać ci nowe zadanie. Po wszystkim wyjść z miasta należy przy pomocy przejścia zlokalizowanego w jego północnej części, z napisem The Coast (12) , by trafić do kolejnego terenu wypchanego po brzegi przeciwnikami.

Od tego momentu twoim celem jest po prostu sukcesywne wykonywanie zadań i oczyszczanie kolejnych lokacji z przeciwników, by brnąć dalej w grze i rozwijać postać. Podczas przygody warto zajrzeć do innych rozdziałów tego poradnika, takich jak:

Następnie: Path of Exile - jak resetować skille i odzyskać punkty

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - mikstury, rodzaje i działanie

Komentarze