Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowa klasa Path of Exile 2 zamieni rozgrywkę w... strzelankę

Sterowanie WSAD i granatniki.

Studio Grinding Gear Games przeprowadziło prezentację nowości związanych z Path of Exile. Poznaliśmy datę premiery kolejnej ligi - sezonu - ale większe wrażenie zrobiła zapewne kolejna klasa nadchodzącego PoE 2, Najemnik.

Mercenary - jak brzmi angielska nazwa - całkowicie zmienia styl rozgrywki. Archetyp bazuje na kuszy, lecz korzysta z niej w sposób przypominając raczej... strzelankę. W odróżnieniu od łuków, nie musimy naciągać cięciwy, więc strzelanie odbywa się natychmiast po wciśnięciu przycisku myszy.

Co więcej, kusze będą różne, co zmieni sposób strzelania. Będą więc „snajperki” z pojedynczym i celnym strzałem, „strzelby” z większym rozrzutem i mniejszym zasięgiem, a także „karabiny” z dużymi „magazynkami” i częstotliwością prowadzenia „ognia”, ale mniejszą celnością.

Co interesujące, studio GGG przygotowało dla Najemnika sterowanie za pomocą klawiszy WSAD, jak w klasycznych strzelankach. Będziemy więc mogli niezależnie celować i przemieszczać się, a nowy rodzaj kierowania postacią włączymy - według upodobań - także w innych klasach postaci.

Wracając do tematu arsenału, posiadane kusze będą mogły strzelać różnymi rodzajami amunicji: podpalającymi, zamrażającymi, czy też specjalizującymi się w przebijaniu pancerza przeciwnika. To jeszcze nie koniec, ponieważ do broni podłączymy także... granatnik. Wystrzeliwane w ten sposób ładunki wybuchną po krótkim czasie, także z dodatkowymi efektami, jak oślepianie czy kałużą oleju (którą można podpalić).

Mercenary to szósta z dwunastu klas, jakie pojawią się na premierę w Path of Exile 2. Pozostałe pięć już ujawnionych to Druid, Mnich, Czarodziej, Wojownik i Łowczyni. Nadal nie znamy daty premiery, lecz zamknięte testy beta rozpoczną się 7 czerwca przyszłego roku.

Jeśli mowa o nowym sezonie istniejącego Path of Exile, ten otrzymał nazwę Affliction i rozpocznie się 8 grudnia. Liga wprowadzi między innymi ponad sto kolejnych umiejętności w ramach spaczonych klejnotów, trzy nowe podklasy Ascendancy i mroczny las Wildwood, który będziemy eksplorować z pomocą świetlików.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Path of Exile

PS4, Xbox One, PC

Path of Exile 2

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze