Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Path of Exile - waluty: orby i handel

Ekonomia w grze.

W grze Path of Exile nie ma waluty w klasycznym tego słowa znaczeniu. Nie występuje tutaj żadne złoto, kredyty czy inna funkcjonująca w świecie gry waluta. Zamiast tego wszystko opiera się o handel wymienny - gracze zbierają dziesiątki rozmaitych przedmiotów, wymieniają ją między sobą, bądź ze sklepikarzami, na rzeczy, które są im aktualnie potrzebne.

Wymiana wszystkich typów walut funkcjonujących w Path of Exile jest generalnie niemożliwa, gdyż w gruncie rzeczy każdy przedmiot może pełnić tą rolę. Przez pierwsze minuty rozgrywki, główną walutą są zwoje do identyfikacji przedmiotów, Scroll of Wisdom (1). To za ich pomocą kupować można podstawowe przedmioty.

Z czasem rolę waluty przejmują Orb of Alteration (2) , Orb of Transmutation (3) i Blessed Orb (4) , by, na wyższych poziomach, finalnie korzystać z Chaos Orb (5) . Naturalnie, im wartościowszy przedmiot, tym więcej danej waluty trzeba będzie poświęcić - ceny najrzadszych i najpotężniejszych przedmiotów sprzedawanych przez graczy idą w tysiące sztuk.

Korzystając z waluty, warto pamiętać o kilku rzeczach, takich jak:

  • Nie warto szastać tymi surowcami na lewo i prawo. Kupowanie przedmiotów na niskich poziomach (do 45-60) nie ma większego sensu, gdyż te hurtowo wypadają z przeciwników, a sami wrogowie nie stanowią tak dużego zagrożenia, by trzeba było korzystać z topowego sprzętu.
  • Wszystkie przedmioty funkcjonujące jako waluta mają swoje drugie zastosowanie. Dzięki nim można, na przykład, nadać przedmiotowi zwykłemu (biały kolor) cechy koloru magicznego (niebieski) bądź rzadkiego (żółty), można też zmienić ilość, kolor i połączenie gniazd.
  • Przedmioty te wykorzystać można także w rzemiośle. Dostęp do niego otrzymuje się podczas 2 aktu, a w ramach rzemiosła nadawać można dodatkowe cechy przedmiotom - oczywiście wykorzystując spore ilości waluty.
  • Nie warto sprzedawać tych przedmiotów u kupców w mieście. Jeśli tylko nie brakuje ci bardzo któregoś konkretnego surowca, lepiej zachować waluty i wykorzystać je w handlu z innymi graczami.

Następnie: Path of Exile - mikstury, rodzaje i działanie

Spis treści: Path of Exile - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Path of Exile - kamienie aur, aury

Komentarze