Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kontrowersje wokół nowej ligi Path of Exile. Streamerzy grali, reszta czekała

Problemy ze startem rozgrywek.
  • Gracze nie mogli zalogować się do Path of Exile przy starcie nowego sezonu
  • Powodem był błąd z kolejkowaniem, ale zabawę umożliwiono streamerom
  • Twórcy przepraszają za zaistniałą sytuację

Dziś w nocy w darmowym Path of Exile na PC rozpoczęła się nowa liga zmagań o nazwie Ultimatum. Start nie obył się jednak bez problemów, w efekcie których pierwszeństwo w rozgrywce mieli opłaceni przez twórców streamerzy.

W kolejnym sezonie użytkownicy uczestniczą w serii coraz trudniejszych prób, walcząc o cenne nagrody. Osoba, która jako pierwsza dotrze do ostatniego etapu, powinna przez następne miesiące dominować na rynku ekonomicznym gry i zyskać przewagę w rankingu, co jest o tyle istotne, że zwycięzca tabeli otrzyma cyfrowe przedmioty o dużej wartości.

Główną atrakcją Ultimatum są wyzwania z nagrodami

Tuż po rozpoczęciu ligi zainteresowani nie mogli się zalogować. Twórcy tłumaczą, że powodem był problem z opróżnianiem kolejki - z powodu „ludzkiej pomyłki” chętnych przenoszono na serwery zbyt wolno, a czas oczekiwania na zabawę wynosił dwie godziny. Po zmianach, okres skrócono do godziny, ale wtedy, co dziesięć minut dochodziło do awarii, które wyrzucały graczy z rozgrywki.

Szczególne oburzenie wzbudził jednak fakt, że ominięcie kolejki umożliwiono streamerom, którym zapłacono za promowanie tytułu. Główny projektant Path to Exile - Chris Wilson - wyjaśnia, że decyzję podjęto, by nie zmarnować funduszy, choć przyznaje, że na serwerach pojawili się również inni, niezwiązani z akcją. Teraz decyzję nazywa „błędem”.

„Zamiast zaoferować czekającym widzom coś do obejrzenia, obraziliśmy wszystkich, którzy chcieli dołączyć do gry, ale nie mogli i musieli oglądać, jak inni korzystają z tej możliwości. Całkowicie zrozumiałym jest, że wielu graczy nie było zadowolonych. Mówimy, że start nowej ligi Path of Exile jest uczciwy dla każdego i musimy się upewnić, że tak właśnie jest” - tłumaczy deweloper.

Dodaje, że w przyszłości sytuacja się nie powtórzy. Twórcy nie ukrywają, że rozpoczęcie sezonu było „katastrofalne”, ale podkreślają, że problemy z serwerami już naprawiono i nie powinno być kłopotów z rozgrywką.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze