Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Odświeżone MediEvil to nie remaster a pełnoprawny remake

W stylu trylogii Crash Bandicoot.

W grudniu Sony zapowiedziało odświeżoną wersję MediEvil z 1998 roku, ale nie wyjaśniono, ile zmian wprowadzą twórcy względem oryginału. Teraz ujawniono, że projekt będzie przypominał nową edycję trylogii Crash Bandicoot.

- Istnieją słowa, które brzmią podobnie, ale oznaczają coś zupełnie innego, jak na przykład remake i remaster. Ta gra jest tym drugim - wyjaśnił na antenie internetowego podcastu PlayStation kierownik studiów należących do firmy, Shawn Layden (dzięki, VideoGamer).

Nad produkcją pracuje kanadyjskie studio Other Ocean Interactive, wspomagane przez autorów pierwowzoru. Deweloperzy bazują na oryginale z PS1, wykorzystując mechanizmy rozgrywki i część elementów graficznych, ale całość powstaje od podstaw.

Menedżer jednocześnie poinformował, że w tegoroczne Halloween, czyli 31 października, firma Sony opublikuje nowy zwiastun powstającego tytułu. Niewykluczone, że film przedstawi pierwsze fragmenty rozgrywki.

Warto zaznaczyć, że pierwowzór z 1998 roku jest przygodową grą akcji z elementami platformowymi, aczkolwiek nacisk położono na walkę. Główny bohater to sir Daniel Fortesque - szkielet i były rycerz.

Remake MediEvil miał zadebiutować pod koniec bieżącego roku na PS4, ale niewykluczone, że ukaże się w późniejszym terminie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze