Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nowe opcje dla Minecrafta na PC: oburęczność i zaklęte strzały

Jest też wersja Windows 10.

Podczas trwającej w Londynie imprezy Minecon fani poznali między innymi nowe opcje, jakie pojawią się w najbliższej przyszłości w popularnym Minecrafcie.

Minecraft: Windows 10 Edition. Widać setki różnic.

Przedstawiciele studia Mojang ujawnili, że gracze będą mogli chwycić drugi przedmiot w lewą dłoń i jednocześnie korzystać z dwóch elementów ekwipunku. Opcją będzie także możliwość przełączenie postaci na leworęczność.

Jednym z zaprezentowanych przykładów było kopanie długiego tunelu - w jednej ręce Steve trzymał kilof, a w drugiej zestaw oświetlających drogę pochodni (dzięki, IGN). W planach jest także dodanie tarcz, pomocnych w walce.

Inna nowość to możliwość tworzenia zaklętych strzał o różnych właściwościach, takich jak trucizna. Wystrzelimy też specjalny znacznik, ułatwiający śledzenie trafionego wroga. Interfejs wzbogaci się o informacje na temat aktywnych efektów - negatywnych i pozytywnych.

Zmieni się także The End. Kraina przestanie być jedną wyspą i ulegnie znacznemu powiększeniu. Nowy rodzaj wroga - Shullker - strzelać będzie pociskami, które wyrzucą gracza w powietrze. W niektórych przypadkach - jak w End City - będzie to całkiem przydatna opcja, pomocna podczas wędrówki na szczyt.

Mojang planuje też spore modyfikacje w walce z Ender Dragonem na PC, upodabniając potyczkę do wersji konsolowych. Aby dostać się na nowe obszary End, trzeba będzie zbudować kolejne portale.

Aktualizacji doczeka się także wersja mobilna, która otrzyma między innymi wsparcie dla kontrolerów, kowadła i opcję modyfikowania interfejsu. Do tego dynamiczna pogoda, nowe bloki, sprint i kucanie.

Na imprezie Minecon zapowiedziano także nową odsłonę gry na PC - Minecraft: Windows 10 Edition. Ta wersja nie zastąpi „zwykłego” wydania na komputery osobiste, ale powstaje z myślą o możliwościach tego systemu operacyjnego. Testy wersji beta startują 29 lipca.

Posiadacze standardowej wersji PC pobiorą edycję Windows 10 za darmo. Całość zadziała na komputerach i tabletach, wspierając różne rodzaje sterowania. Dostępny będzie lokalny tryb sieciowy, współpraca ze znajomymi z Windows 10 czy wsparcie dla nagrywarki GameDVR.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
Related topics
PC
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze