Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft ma 300 mln posiadaczy, a wkrótce dostanie też pancernika

Wieści z imprezy dla fanów.

W weekend odbyła się kolejna odsłona imprezy Minecraft Live, czyli corocznego święta dla licznych miłośników tej produkcji. Jak licznych? Pochwalono się między innymi, że sprzedaż przekroczyła 300 milionów egzemplarzy.

To nie były oczywiście wszystkie zapowiedzi. Zacząć można od głosowania na kolejnego moba, jaki pojawi się w grze. Plebiscyt zdołał wywołać spore kontrowersje, ale został przeprowadzony pomimo narzekań. Wygrał pancernik, pokonując kraba i pingwina. Zwierzak zadebiutuje w ramach aktualizacji 1.21, gdzieś w połowie przyszłego roku.

Jeśli o tej łatce mowa, znamy także szereg innych planowanych nowości. Crafter posłuży do automatycznego budowania przedmiotów, a interesująco zapowiadają się także Komnaty Prób. Te proceduralnie generowane podziemia zaoferują wyzwania do przejścia, włącznie z nowym przeciwnikiem - The Breeze. Ten potrafi skakać i atakować pociskami z wiatru, które wybuchają przy trafieniu, zadając obrażenia w obszarze kilku bloków.

Idąc dalej, aktualizacja 1.21 doda także specjalny spawner, który wygeneruje określoną liczbą mobów w ustalonym czasie. Element przyda się we wspomnianych Komnatach Prób, dynamicznie dostosowując poziom trudności do liczby graczy, a na końcu wyrzucając też nagrodę. Na koniec ujawniono także miedzianą żarówkę, emitującą światło w zależności od poziomu utlenienia metalu (im więcej nalotu, tym słabsze światło).

Na imprezie zapowiedziano także kolejne DLC, Star Wars: Path of the Jedi. Premiera 7 listopada. Gracze przejdą ścieżkę od padawana do rycerza Jedi, ucząc się walki z wykorzystaniem mieczów świetlnych, a także korzystania z Mocy. Wszystko to w lokacjach i z postaciami znanymi z filmów.

Na koniec wieści z frontu strategicznego spin-offu, Minecraft Legends. Już za kilka dni - 19 października - twórcy udostępnią wydarzenie specjalne, Creeper Clash. Większa aktualizacja - Snow vs Snout - pojawi się w grudniu, wprowadzając więcej nowości: żaby, jednostki i budowle piglinów czy wiedźmę rzucającą miksturami.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Minecraft

Video Game

Minecraft Legends

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze