Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft może dostać zbroje dla psa - dzięki nowemu mobowi

O wszystkim zadecydują gracze.

Studio Mojang zorganizowało najnowszą edycję plebiscytu, w ramach którego gracze będą mogli wybrać nowego moba - czyli sterowaną przez komputer istotę - jaka trafi do gry. Faworytem internautów zdecydowanie stał się pancernik, z łusek którego będzie można wytworzyć specjalną zbroję dla psa.

Jak informuje serwis Gamesradar, do konkursu stanęły w sumie trzy zwierzęta: krab, pingwin i wspomniany pancernik. Początkowo rywalizacja pomiędzy wszystkimi trzema mobami była stosunkowo wyrównania, aż do momentu, gdy deweloperzy doprecyzowali, jakie mechaniki może wprowadzić do gry każda z proponowanych istot.

Z krabów gracze mogliby pozyskać ich szczypce, które po wyekwipowaniu pozwalałyby stawiać bloki na większą odległość, co z pewnością ucieszyłoby wszystkich budowniczych. Pingwiny z kolei dałoby się oswoić, aby dzięki swojej zwinności w wodzie popychały łódź graczy, pozwalając szybciej pokonywać zbiorniki wodne.

Pancerniki natomiast, jak już wspomnieliśmy, od czasu do czasu upuszczają łuski, czy też płytki kostne, z których gracze będą mogli wytwarzać zbroje dla psów, podobne do tych, którymi już od dawna można chronić posiadane wierzchowce. Dzięki temu wielu internautów zaczęło postrzegać pancerniki jako najbardziej „użyteczne” z proponowanych w plebiscycie zwierzaków.

Myślę, że pancerniki będą najlepszym wyborem. Jasne, pingwiny są urocze, ale bardziej patrzyłbym pod kątem użyteczności. Jasne, kraby pozwalają zwiększyć zasięg budowania, ale ze zbroją nasze wilki byłyby o wiele bardziej użyteczne” - pisze YouTuber Ezexzo. „NIE ZAPOMINAJ. CHROŃ SWOJEGO PRZYJACIELA GŁOSUJĄC NA PANCERNIKA” - zachęca z kolei internauta o pseudonimie NotPartDoggo.

Przypomnijmy, że głosowanie trwa do 13 października. Swój głos w konkursie można oddać na oficjalnej stronie internetowej Minecrafta, poprzez launcher gry lub na specjalnie przygotowanym serwerze dla Minecraft Bedrock Edition. Wyniki głosowania zostaną oficjalnie ogłoszone podczas transmisji Minecraft Live w dniu 15 października o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Minecraft

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze