Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani Minecrafta narzekają na zbyt rzadkie aktualizacje

Powstała petycja.

Fani Minecrafta przygotowali petycję, w której żądają od studia Mojang zakończenia inicjatywy corocznego głosowania na nowego moba, który zostanie dodany do gry. Aktualizacje gry są tak rzadkie, że wybieranie nie powinno mieć miejsca - argumentują.

W ramach opisywanej akcji twórcy ujawniają trzy stworki, na które gracze mogą następnie głosować. Zwycięzca jest ogłaszany na imprezie Minecraft Live, a w przyszłości trafia do gry. Problem w tym, że dwie pozostałe opcje są odrzucane, nawet jeśli są równie interesujące.

Gracze uważają, że tegoroczny zestaw - krab, pingwin oraz pancernik - to wszystko świetne moby. Dlatego też powstała petycja, nawołująca do zakończenia takiego porzucania treści. Wydaje się, że coś jest na rzeczy, ponieważ pod wirtualnym apelem „podpisało się” już niemal 350 tysięcy osób.

„Mojang jakimś cudem po przejęciu przez Microsoft wydaje mniej treści niż wcześniej, więc gracze widzą minimalne nowości w grze, którą kochają” - czytamy w tekście. Deweloperzy wycinają fantastyczne pomysły i pokazują zawartość, która nigdy nie trafi do gry”, a gracze „tylko patrzą, jak zabierana jest ta jedna rzecz, która może skłonić ich do powrotu do zabawy”.

Autorzy petycji wyjaśniają także, że samo głosowanie jest mało sensowne. Tradycją wśród przeróżnych youtuberów i streamerów stało się bowiem, by „dla żartu” mobilizować społeczności w celu głosowania na najmniej popularne opcje, co zaburza wyniki.

„Wzywamy więc Mojang: koniec głosowania” - czytamy dalej. Dajcie nam co roku trzy moby. Jeśli twórcy modów mogą dodawać te same moby do gry w kilka dni po ich ogłoszeniu, to przynajmniej moglibyście nawiązać do częstotliwości aktualizacji, dzięki której Minecraft stał się sławny”.

Studio nie skomentowało jeszcze sytuacji. Faktem jest jednak, że pozytywna w zamyśle akcja zawsze kończy się licznymi rozczarowaniami. W przeszłości porzucano już szereg ciekawych pomysłów, takich jak aligator, złota małpka, jeleń, delfin albinos, wąsonóg, dziki ogień, miedziany golem, moobloom i tak dalej.

Głosowanie rozpocznie się w piątek wieczorem i potrwa do niedzieli, 15 października, do godziny 19:15 polskiego czasu. Transmisja Minecraft Live rozpocznie się piętnaście minut wcześniej.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Minecraft

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze