Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Alan Wake 2 nadal na siebie nie zarobił

Choć od premiery mija pół roku.

Alan Wake 2 sprzedaje się podobno dobrze, ale nie na tyle, by zrekompensować budżet produkcji - choć od premiery mija pół roku.

Remedy Entertainment opublikowało najnowszy raport finansowy, podsumowujący pierwszy kwartał obecnego roku kalendarzowego. Sprzedaż wyniosła 1,3 miliona egzemplarzy (choć to dane z początku lutego), a zainteresowanie jest podobno stabilne.

Brzmi dobrze, gdyby nie kolejne zdanie w dokumencie: „Do końca pierwszego kwartału gra odzyskała znaczną część kosztów prac i marketingu - czytamy w tekście. „W pierwszym kwartale zespół skupił się na pracy nad zawartością do pobrania (DLC), która rozbuduje Alan Wake 2”.

Raczej nie należy spodziewać się Alan Wake 2 na SteamieZobacz na YouTube

„Znaczna część kosztów” to z pewnością nie wszystkie wydatki, więc horror jeszcze się nie zwrócił, nawet jeśli stanowi jedną z najlepszych gier ubiegłego roku. Część graczy wskazuje, że wyniki byłyby zapewne lepsze, gdyby twórcy nie zrezygnowali z wersji pudełkowej, a odsłonę PC oferowali nie tylko w Epic Games Store, ale i na Steamie.

To pierwsze faktycznie było stosunkowo kontrowersyjnym wyborem, nawet jeśli dystrybucja cyfrowa jest dzisiaj zdecydowanym liderem. Pudełka nadal cieszą się jednak pewną popularnością, zwłaszcza na konsolach.

Jeśli mowa o Steamie, to takiego wydania zapewnie nie należy spodziewać się także w przyszłości. Mowa bowiem nie o czasowej umowie na wyłączność dla EGS, lecz o fakcie, że Epic Games Publishing jest wydawcą tytułu i firma z pewnością wyłożyła sporą część budżetu, który jeszcze się nie zwrócił.

Read this next