Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Już oficjalnie - Fallout jest hitem. To drugi najpopularniejszy serial Amazona

Wytwórnia pochwaliła się wynikami.

Raczej nikt nie miał wątpliwości, że serial Fallout od Amazona jest jedną z najbardziej udanych adaptacji ostatnich lat. Teraz nie musimy już opierać się na przypuszczeniach, ponieważ wytwórnia pochwaliła się oficjalnymi statystykami.

Jak możemy się dowiedzieć z danych cytowanych przez magazyn Variety, Fallout to oficjalnie druga największa premiera w historii platformy Prime Video: widowisko obejrzało ponad 65 mln widzów na przestrzenii 16 dni od debiutu. Statystyki są mało precyzyjne, ale możemy zakładać, że mowa po prostu o użytkownikach, którzy wyświetlili choć jeden odcinek.

Tym samym produkcja wskoczyła na drugie miejsce podium, ustępując jedynie Pierścieniom Władzy - serialowemu prequlowi Władcy Pierścieni i Hobbita. Co prawda widowisko o gigantycznym budżecie i ambicjach - zapowiedziano już kolejne dwa sezony - podzieliło widzów i krytyków (według Rotten Tomatoes), ale na wyniki oglądalności z pewnością nie mogło narzekać.

W ofercie Amazon Prime Video znajdziemy już wszystkie 8 odcinków Fallouta.Zobacz na YouTube

Wracając do Fallouta, Variety podaje, że serial był najchętniej oglądaną produkcją platformy wśród widownii pomiędzy 18 a 34 rokiem życia. Z innych ciekawych statystyk można wymienić, że 60% widzów pochodziło spoza Stanów Zjednoczonych.

Nic więc dziwnego, że Amazon nie wstrzymywał się długo przed zapowiedzią drugiego sezonu. Niestety na ten moment możemy się jedynie domyślać, kiedy zadebiutują następne odcinki. Już teraz wiemy jednak co nieco o tym, czego powinniśmy się spodziewać.

Zobacz także: Fallout 4 - Poradnik, Solucja

Read this next