Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Minecraft to żyła złota. Wiemy, ile gra zarabia rocznie

Kosmiczne wyniki.

Minecraft wydaje się niewyczerpaną żyłą złota. Choć gra dostępna jest od maja 2009 roku, to po dziś dzień cieszy się niesłabnącą popularnością. W ślad za tym podążają ogromne przychody, które generuje produkcja studia Mojang.

Klockowe szaleństwo przekłada się na ogromne przychody. Według informacji, jakie na swoim profilu LinkedIn opublikował Jeff Y., który po roku pracy w charakterze dewelopera rozwijającego produkcję i pomagającego w usuwaniu błędów awansował na stanowisko głównego dewelopera w studiu Mojang, Minecraft zarabia każdego roku zawrotną sumę ponad 100 milionów dolarów.

Według Jeffa Y. Minecraft może pochwalić się ponad 160 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie, a wyniki sprzedaży gry datowane na październik tego roku wskazują na aż 300 milionów sprzedanych egzemplarzy. Z pewnością przyczyniła się do tego szeroka dostępność tytułu, w który zagramy praktycznie na wszystkim - od PC, przez konsole kilku generacji, aż po urządzenia mobilne.

Z kolei PJ Lewis z firmy Mattel zdradził, ile zarobiono na współpracy pomiędzy Minecraftem a produkującą zabawki (między innymi lalki Barbie czy samochodziki Hot Wheels) firmą Mattel. Jak Lewis napisał na swoim profilu LinkedIn, rozpoczęta w 2014 roku kooperacja obu korporacji przyniosła aż 200 milionów dolarów przychodu.

Trzeba przyznać, że takie wyniki robią ogromne wrażenie, ale też nie dziwią - Minecraft od lat pozostaje prawdziwym fenomenem i jedną z najpopularniejszych gier w historii. Warto dodać, że odpowiedzialne za grę studio Mojang zostało w 2014 roku przejęte przez Microsoft za kwotę ponad 2,5 miliarda dolarów. Marka doczekała się w międzyczasie też kilku spin-offów, a nawet wersji edukacyjnej dostępnej za darmo dla polskich uczniów.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Minecraft

Video Game

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.
Komentarze