Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Nintendo obniża prognozy finansowe przez niską sprzedaż 3DS

Dzisiaj nowe Pokemony?

Nintendo obniżyło roczne prognozy finansowe, z 443 mln dolarów zysków do 292 mln dol. Powodem jest niższe od oczekiwanego zainteresowanie konsolami 3DS i grami na ten sprzęt.

Kłopotem jest także umacniający się jen, co dla firm prowadzących interesy poza Japonią zawsze jest sporym problemem.

Lepiej radzi sobie Wii U. Same konsole sprzedają się zgodnie z prognozami Nintendo, a gry na sprzęt stacjonarny - nawet lepiej od założeń.

Trudno przecenić znaczenie sieciowej strzelanki Splatoon, która okazała się być ogromnym sukcesem dla japońskiej firmy. Rozeszła się w nakładzie 4 milionów egzemplarzy, więc tytuł ten posiada już co trzeci użytkownik Wii U.

Ogólnie zapowiada się na kolejne raczej spokojne podsumowanie ubiegłego roku dla japońskiej korporacji, zakończone małym zyskiem.

Prawdziwym testem będzie 2016 r. Firma zamierza agresywnie wejść na rynek aplikacji mobilnych, a prawdopodobnie na rynek trafi też konsola NX - lub jej część.

Nintendo 3DS zapewne otrzyma jeszcze jedną szansę na poprawienie wyników, za pomocą gier Pokémon Sun i Moon. Te zostaną najpewniej ujawnione dzisiaj, na konferencji Direct.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze