Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Prezentacja Nintendo podsumowuje informacje na temat Splatoon

Kolorowa strzelanka debiutuje już 29 maja na Wii U.

Najnowsza prezentacja Direct od Nintendo jest w całości poświęcona strzelance Splatoon. W materiale zebrano wszystkie informacje na temat gry.

Założenia rozgrywki są proste. Dwie czteroosobowe drużyny walczą o kontrolę na polu bitwy. Priorytetem jest pokrywanie planszy farbą, a wygrywa zespół, który pomaluje większą część terytorium.

Wcielamy się w kałamarnice. W dowolnym momencie można zmienić postać, by zanurzyć się w farbie i zwiększyć tym samym swoją prędkość. Po transformacji będziemy też w stanie wspinać się po ścianach, o ile będą w kolorze naszej drużyny.

W trakcie zabawy można też oczywiście eliminować przeciwników. Użytkownicy skorzystają z różnorodnych broni - karabinów, wyrzutni bomb, wielkich wałków, czy nawet snajperek.

Poza starciami w sieci, na użytkowników czeka też tryb dla pojedynczego gracza. Zajmiemy się wykonywaniem wielu wyzwań na specjalnych mapach - zupełnie innych od tych z trybu sieciowego. Zmierzymy się także z innymi przeciwnikami. W tym trybie pojawią się również starcia z bossami.

W miarę postępów gracze będą zdobywać punkty i rozwijać postać - zdobywając nowe elementy ubioru, które będzie można stopniowo ulepszać. Odzież zaoferuje naszej kałamarnicy różne bonusy pomagające w walce.

Zapowiedziano także, że po premierze gry - w ramach darmowych DLC - twórcy udostępnią dodatkowe mapy, a także bronie i nowy tryb rozgrywki.

Wszyscy będą mieć możliwość przetestowania próbnej wersji, można ją już pobrać ze sklepu eShop. Edycja testowa będzie jednak aktywna tylko 9 maja, w godzinach: 5:00 - 6:00, 13:00 - 14:00 i 21:00 - 22:00.

Splatoon debiutuje 29 maja na Wii U.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Komentarze